w ,

Muzułmanin żąda zmian od FIFA. Chce zakazu znaku krzyża na boisku!

Znany islamski duchowny z Arabii Saudyjskiej (którego profil społecznościowy obserwuje prawie 18 milionów osób) oburzył się, kiedy zobaczył filmy z różnych wydarzeń sportowych. Zniesmaczyły go gesty, jakie wykonują sportowcy po strzeleniu gola. Znak krzyża pokazywany na boisku lub bieżni, jest jego zdaniem niedopuszczalny i powinny zostać wprowadzone odpowiednie zakazy. 

Przekaz ten spotkał się zarówno z szerokim zrozumieniem i poparciem wśród wyznawców islamu jak i odporem ze strony chrześcijan: „Mohamed Salah i inni padają na kolana, żeby modlić się po zdobytej bramce i nikt ich za to nie karze. Zostaw sport tym, który się nim interesują.” — napisał jeden z kibiców.

„Widziałem w sieci filmy ze sportowcami. To byli lekkoatleci i piłkarze, którzy biegali, strzelali i robili znak krzyża na klatce piersiowej po wygranym meczu. Pytam więc: czy zasady FIFA na to pozwalają?” — napisał Mohammed al Arefe.

Religia w sporcie to bardzo delikatny i drażliwy temat. Nie tak dawno temu głośno było w mediach o Realu Madryt, który zgodził się usunąć krzyż z herbu na pamiątkach klubowych przeznaczonych dla kibiców z Bliskiego Wschodu. Czy nawet w sporcie widzimy objawy walki z chrześcijaństwem i postępującą islamizację?

https://www.youtube.com/watch?v=sejiifbqiWg

Za: wpolityce.pl, reporters.pl

13 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. Powiem tak że Ferdynand Kiepski rządzić to by każdy chciał i kasiore brać ale robić to nie ma komu a ja jestem Polakiem i żaden Ahmed czy chłop z ręcznikiem na głowie nie będzie mi mówił co mam robić jak zobaczę ciapatego albo araba zajebe na miejscu bez względu na konsekwencje

  2. Jan II SOBIESKI. JEŚLI TWÓJ PIŁKARZ STRZELI DO BRAMKI TO NIECH PADNIE NA KOLANA I ODDA POKŁON SWOJEMU JEŚLI BĘDZIE WIEDZIAŁ Z KTÓREJ STRONY JEST WSCHÓD.

  3. A ja chcę żeby na terenie Europy nie chodzili w brodach, kapturach, burkach i modlili się tylko w swoich mieszkaniach, a nie gdzie popadnie, nawet na ulicach się barany kładą. Nie podoba się to won do swojego kraju, a nie będą tu wprowadzać jakieś swoje durne obyczaje!

  4. *ebany kozo *ebca! Niech nie patrzy *uj! Nie możemy pozwolić na to aby te *ruda*y nam dyktowaly warunki! Jeżeli FIFA się na to zgodzi to są ścierwiem!

  5. To niech *uj kozo*ebca nie patrzy! Jeżeli FIFA się na to zgodzi to są ścierwiem! Zwykle **maty! Jak dla mnie TO MY WSZYSCY MUSIMY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ TEJ ZARAZY! Nie MOŻEMY na to pozwolić!

  6. Jak Jemu coś nie pasuje niech sobie zrobi dobrze,Po prostu niech sie wypałuje. Jak nie wie jak to robić nie ch pałe weźmie w rękę i niech nią potrząsa aż do samozadowolenia.

  7. Kibice – chrześcijanie winni się zjednoczyć, ogromną siłą są kibice zrzeszeni w klubach i powinni pokazać, że znak krzyża to jest nie tylko „coś” co można zlikwidować i wymazać, ale znak wiary. Polacy, w ogóle wszyscy chrześcijanie mogliby podczas meczów pokazywać co jest ważniejsze „znak krzyża” czy islamskie „pokłony:(„. Zjednoczmy się wszyscy razem i chociaż medialnie brońmy naszej wiary. Na znak protestu czyńmy znak krzyża razem z naszymi zawodnikami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

WYSTARCZY NIE KRAŚĆ! Po czterech miesiącach br. polskie górnictwo ma 1,2 mld zł czystego zysku! Rok 2017 może się zakończyć absolutnym rekordem!

Do Szczecina wraca produkcja okrętowa! [WIDEO]