Muzułmanin żąda zmian od FIFA. Chce zakazu znaku krzyża na boisku! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Muzułmanin żąda zmian od FIFA. Chce zakazu znaku krzyża na boisku!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Znany islamski duchowny z Arabii Saudyjskiej (którego profil społecznościowy obserwuje prawie 18 milionów osób) oburzył się, kiedy zobaczył filmy z różnych wydarzeń sportowych. Zniesmaczyły go gesty, jakie wykonują sportowcy po strzeleniu gola. Znak krzyża pokazywany na boisku lub bieżni, jest jego zdaniem niedopuszczalny i powinny zostać wprowadzone odpowiednie zakazy. 

Przekaz ten spotkał się zarówno z szerokim zrozumieniem i poparciem wśród wyznawców islamu jak i odporem ze strony chrześcijan: “Mohamed Salah i inni padają na kolana, żeby modlić się po zdobytej bramce i nikt ich za to nie karze. Zostaw sport tym, który się nim interesują.” — napisał jeden z kibiców.

“Widziałem w sieci filmy ze sportowcami. To byli lekkoatleci i piłkarze, którzy biegali, strzelali i robili znak krzyża na klatce piersiowej po wygranym meczu. Pytam więc: czy zasady FIFA na to pozwalają?” — napisał Mohammed al Arefe.

Religia w sporcie to bardzo delikatny i drażliwy temat. Nie tak dawno temu głośno było w mediach o Realu Madryt, który zgodził się usunąć krzyż z herbu na pamiątkach klubowych przeznaczonych dla kibiców z Bliskiego Wschodu. Czy nawet w sporcie widzimy objawy walki z chrześcijaństwem i postępującą islamizację?

Za: wpolityce.pl, reporters.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,176FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy