Na kongresie PiS: kwestie socjalne, zdrowie, podatki, wieś i sądy. A na kongresie PO: "Nie dla PIS" - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

Na kongresie PiS: kwestie socjalne, zdrowie, podatki, wieś i sądy. A na kongresie PO: “Nie dla PIS”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

1 lipca pod hasłem: “Nie dla PIS” odbyła się Rada Krajowa PO – ponownie zjazd członków Platformy odbywa się w tym samym czasie co PISu.

Podczas zjazdu największej opozycyjnej partii polskiej sceny politycznej dominowały nastroje radykalnie wrogie rządzącemu Prawu i Sprawiedliwość. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna mówił o trudnym okresie w jakim znaleźli się Polacy, o potrzebie obrony Polaków i statusu naszego kraju na świecie. Przypomniał największe “afery” rządów pis, jak: sprawa Misiewicza, Trybunału Konstytucyjnego, oraz sytuacji w wojsku. Schetyna postawił dla Platformy cel stania się opozycją totalną. Padło również wiele słów wymierzonych personalnie w Jarosława Kaczyńskiego.

Arłukowicz (były minister zdrowia) zajął się swoim dawnym resortem. Zwrócił uwagę na fakt, iż obecny minister nie wywiązał w pełni z obietnicy darmowych leków dla seniorów. Wypowiedział się również były szef MON Tomasz Siemoniak oskarżając A.Macierwicza że Polska Armia przestała się modernizować.

Podsumowując: Państwo sprawnie zarządzane potrzebuje silnego i zdecydowane rządu, konstruktywnej opozycji oraz współpracy pomiędzy nimi. To ostatnie w ciągu ostatnich dwudziestu siedmu lat było niemożliwe i przy obecnym układzie nieszybko uda się to osiagnąć. Natomiast Platforma w żaden sposób nie realizuje założeń, które powinny przystajać dobrej, rzeczowej opozycji. W wystąpieniach na Radzie Krajowej przeważały personalne docinki i populistyczne hasła, zamiast merytorycznej krytyki.

Dużo konkretów na konwencji Zjednoczonej Prawicy:

– Hasło „Polska jest jedna” oddaje istotę naszej partii. Dążymy do tego, by Polacy mieli równe szanse, dlatego zmiany, które chcemy przeprowadzić, mają kilka aspektów – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas V Kongresu Programowego Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze.

W swoim wystąpieniu podsumował działania Rządu PiS, w tym m.in. program Rodzina 500+, potrzebę reformy edukacji, czy sądownictwa. Zwrócił także uwagę na konieczność wsparcia osób starszych i najbiedniejszych.

Podkreślił, że PiS było, jest i będzie partią wolności.

– Przywracamy Polakom wybór, bo to m.in. możliwość wyboru oznacza wolność. W przeciwieństwie do naszych poprzedników, nie zamierzamy nikomu jej ograniczać – stwierdził.

Oznajmił, że obecna polityka zagraniczna opiera się na dwóch filarach – NATO i UE, a szczyt NATO w Warszawie przyniósł bezpieczeństwo i wzmocnił pozycję Polski.

Przypomniał, że PiS popierało wstąpienie Polski do UE i niesłusznie wmawia się Polakom antyeuropejskość partii.

– Nie uchylamy się od pomocy ludziom, którzy jej potrzebują, ale mamy pełne prawo, aby nie zgadzać się na przyjmowanie uchodźców – stwierdził.

Wicepremier Mateusz Morawiecki dodał, że wszystko, czego dotąd dokonał Rząd PiS, udało się zrobić bez podnoszenia podatków.

– Jesteśmy drużyną solidarnościową, która przykłada wagę do równych szans. Chcemy, aby ludzie mogli pracować również w małych miejscowościach – oznajmił.

Zaznaczył, że nowy model gospodarczy daje dobre rezultaty, a dzięki niemu odbudowywana jest suwerenna polityka gospodarcza.

– Pokazaliśmy, że można walczyć o swoje prawa. Jesteśmy rządem, który chce budować polski kapitał i polską własność. Mam poczucie, że żyjemy w kraju, który nareszcie dba o swoich obywateli – powiedział Wicepremier Morawiecki.

Za: ruchnarodowy.net, pis.org.pl

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,872ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy