Na to wyborcy prawicy czekali! Minister z Solidarnej Polski: "WYPOWIEDZIEĆ KONWENCJĘ STAMBULSKĄ!" - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Na to wyborcy prawicy czekali! Minister z Solidarnej Polski: “WYPOWIEDZIEĆ KONWENCJĘ STAMBULSKĄ!”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Konwencja Stambulska to „koń trojański” – na zewnątrz wydaje się, że to jest podarunek dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a w rzeczywistości (…) wprowadza się do naszego systemu prawnego rozwiązania, ideologie, które są sprzeczne z naszą tradycją i przede wszystkim z naszym porządkiem konstytucyjnym – zwrócił uwagę dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

“Konwencja stambulska mówi o religii, jako przyczynie przemocy wobec kobiet. Chcemy wypowiedzieć ten genderowski bełkot ratyfikowany przez @Platforma_org i @nowePSL . Opinia zagranicy nas nie interesuje. Dla nas podstawą jest suwerenne państwo narodowe” – pisze na Twitterze minister Romanowski.

Przeciw ratyfikacji podpisanej w Stambule „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” opowiedziały się niedawno między innymi parlamenty Węgier i Słowacji.

https://www.facebook.com/drmarcinromanowski/videos/249711792971090/

“Metodą na walkę z przemocą nie jest uczenie kilkuletnich chłopców, że mogą chodzić w sukienkach i bawić się lalkami. Konwencja stambulska to ratyfikowana przez rząd @Platforma_org i @nowePSL neomarksistowska propaganda, która przewraca do góry nogami nasz świat wartości” – publikuje Romanowski.

Wcześniej o odrzucenie konwencji apelowali podczas wspólnego spotkania w Bratysławie biskupi krajów Europy Środkowej argumentując, że umowa narzuca decyzje sprzeczne z tradycją krajów regionu.

W imieniu Polski konwencję stambulską ratyfikował prezydent Bronisław Komorowski w kwietniu 2015 r., na krótko przed wyborami prezydenckimi.

Czym jest Konwencja Stambulska?

Konwencja stambulska upatruje źródeł przemocy w tzw. „stereotypach płciowych”. W jednym ze sprawozdań dotyczących realizacji konwencji Parlament Europejski wezwał do zniesienia przepisów gwarantujących ochronę życia, uznając je za formę „przemocy wobec kobiet i dziewcząt”.

– Mówi o źródłach, uwarunkowaniach związanych z tzw. płcią społeczno-kulturową, czyli kluczowe pojęcie dla ideologii gender, które naszym zdaniem jest fałszem – nie ma czegoś takiego jak płeć społeczno-kulturowa, a tym bardziej nie jest ona źródłem przemocy, ponieważ źródłem przemocy, przemocy domowej jest alkohol, narkotyki, hazard, różnego rodzaju uzależnienia, więc tutaj tkwi problem – wskazał Marcin Romanowski.

– Konwencja Stambulska to „koń trojański” – na zewnątrz wydaje się, że to jest podarunek dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a w rzeczywistości (…) wprowadza się do naszego systemu prawnego rozwiązania, ideologie, które są sprzeczne z naszą tradycją i przede wszystkim z naszym porządkiem konstytucyjnym. (…) Pod płaszczykiem rozwiązań chroniących osoby pokrzywdzone przestępstwem wprowadza ideologie – dodał.

Solidarna Polska na straży wartości!

Dziś te deklaracje są wolą polityczną Solidarnej Polski, która współtworzy rząd Zjednoczonej Prawicy. Od początku politycy tej formacji opowiadali się przeciwko ratyfikacji konwencji stambulskiej.

Za: RadioMaryja.pl, TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,585FaniLubię
18,051ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy