Na zawsze w mojej pamięci. Zobacz najlepsze filmy z wypowiedziami profesora Wolniewicza!

0
6080

Bogusław Wolniewicz urodził się 22 września 1927 r. w Toruniu. Był synem działacza Stronnictwa Narodowego narodowego zamordowanego przez Niemców Konzentrationslager Sachsenhausen w 1940 roku. Do 1998 wykładał filozofię na Wydziale Filozofii i Socjologii UW. Pod koniec lat 90 związał się ze środowiskami skupionymi wokół Radia Maryja, w którym występował często jako komentator aktualnych wydarzeń. Znany z bardzo ostrej krytyki wobec lewicy, przeciwnik sprowadzania do Europy imigrantów i negatywnego nastawienia do instytucji Unii Europejskiej.

Msza żałobna odbędzie się w środę , 9 sierpnia 2017 – Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli – Rakowiecka 61, godz. 18:00

Poniżej prezentujemy kilka wybranych cytatów profesora Wolniewicza:

“Dwie kultury w jednym państwie to konflikt równie pewny, jak dwie rodziny w jednym mieszkaniu”

“[Ksenofobia] jest to w istocie niechęć nie do po prostu „obcych”, lecz do obcych, którzy weszli lub chcą wejść do naszego domu; i to często nieproszeni.”

“Czy Europa zdoła się przeciwstawić inwazji islamu? To będzie zależało od tego, czy zdoła się zmobilizować jedyna siła do tego zdolna – święty Kościół powszechny. Jeżeli przeciwko budowie w Warszawie meczetu musi występować jakiś Wolniewicz, a nie arcybiskup stolicy, niedobrze to wróży.”

“Życie człowieka zaczyna się z chwilą poczęcia: to nie jest artykuł wiary, to jest elementarny fakt biologiczny.(…) Aborcja jest zabójstwem, to pewne.”

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here