Nie ma zgody na kary za nieprzyjmowanie imigrantów! “Musimy się temu zdecydowanie przeciwstawić!”

2
12149

7 maja na profilu‪ Prawa i Sprawiedliwości na Facebooku, Jarosław Kaczyński odpowiadał na pytania internautów. Jedno z nich dotyczyło do propozycji Komisji Europejskiej, zakładającej kary w wysokości nawet 250 tys. euro za jednego nieprzyjętego uchodźcę:

„Przeszło milion złotych za każdego nieprzyjętego uchodźcę. Gdyby coś takiego zostało wprowadzone to można powiedzieć, że suwerenność państw europejskich, członków Unii Europejskiej zostaje zniesiona! Przy czym jeśli przyjrzeć się bliżej, to nie będzie to oznaczało zniesienia suwerenności tych najsilniejszych państw Unii Europejskiej, tylko tych mniej silnych, takich jak Polska. Na to zgody w żadnym wypadku być nie może! Musimy się temu zdecydowanie przeciwstawić! To jest powiedzenie nam: „nie jesteście gospodarzem we własnym kraju!” Już jesteśmy i będziemy gospodarzem we własnym kraju! I jeżeli ci co dzisiaj maszerują (KOD,PO,Nowoczesna,PSL), chcą, to niech to powiedzą jasno społeczeństwu: „my chcemy być w cudzych rękach”. Jeżeli to powiedzą, to przynajmniej będą w tym sensie uczciwi.”

Jako, że Jarosław Kaczyński jest prezesem partii mającej większość parlamentarną to taka odpowiedź zdecydowanie mnie satysfakcjonuje, szczególnie w połączeniu z wypowiedzią Wiktora Orbana, który przyznał, że ma problem, aby w cywilizowanych słowach opisać to, co myśli na ten temat. – Chcą odebrać Węgrom możliwość decydowania z kim chcemy, a z kim nie chcemy żyć – mówił. Zdaniem węgierskiego premiera, “przywódcy europejscy są odizolowani od świata w wieży z kości słoniowej” i “nie wiedzą o czym mówią”. Całą koncepcję Komisji Europejskiej określił jako “pomyłkę”.

Według najnowszej propozycji Komisji Europejskiej, uchodźcy mieliby trafiać do poszczególnych krajów członkowskich zgodnie z prostą zasadą proporcjonalności. Kwoty emigracyjne byłyby przydzielane w odniesieniu do liczby mieszkańców kraju oraz jego PKB. Kraje, które nie zgodzą się przyjąć określonej kwoty uchodźców, będzie i tak musiał partycypować w systemie, poprzez udział finansowy. Koszt swoistego „wykupienia się” od przyjętego pojedynczego emigranta miałby wynosić nawet do 250 tys. euro. (za: niezalezna.pl)

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

  1. Bardzo dobrze, że nałożyli kary. Obowiązkiem chrześcijanina jest pomóc innym w potrzebie, a Kaczyński jak widać ze swoją wiarą nie ma nic wspólnego.

    • Prztjmij kilku do domu jesli taka Twoja wola. Uwazam , ze nikt odgornie nie powinien mi narzucac z kim mam zyc. A samotne matki dalej klepia nedze… Smutne to i to bardzo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here