Niemcy: chrześcijanie boją się chodzić do kościoła. Czują strach przed atakiem terrorystycznym - PrawicowyInternet.pl
piątek, 5 czerwca, 2020

Niemcy: chrześcijanie boją się chodzić do kościoła. Czują strach przed atakiem terrorystycznym

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Islamiści skutecznie zastraszyli niemieckich chrześcijan. Wśród regularnych uczestników nabożeństw coraz większych jest odsetek osób bojących się pójść do kościoła w obawie przed atakiem terrorystycznym.

27,5 proc. regularnych uczestników nabożeństw Kościoła katolickiego i wspólnot protestanckich deklaruje, że w najbliższym okresie wolałoby unikać kościołów, w obawie przed atakiem islamistów. Tak wynika z reprezentatywnego sondażu przeprowadzonego przez instytut badań opinii publicznej INSA-Consulere z siedzibą w Erfurcie.

Spośród wszystkich przebadanych, niezależnie od częstotliwości udziału w nabożeństwach, 18 proc. deklaruje chęć omijania budynków kościelnych szerokim łukiem, nie chcąc narażać się na napaść. 57 proc. nie widzi z kolei powodu dla takiego zachowania.

Zamachu terrorystycznego w kościele nieco bardziej obawiają się kobiety (19,7 proc.) niż mężczyźni (17 proc.). Rolę odgrywa też wiek; im starszy respondent, tym większy jego strach przed atakiem. Dodatkowo terroryzmu w kościołach bardziej obawiają się mieszkańcy silniej zlaicyzowanych Niemiec Wschodnich (21 proc.), niż Zachodnich (17, 7 proc.).

Instytut pytał też o ocenę muzułmańskiego podejścia do ataków. 61 proc. ankietowanych uznało, że reakcja wyznawców Allaha na terroryzm jest zdecydowanie zbyt zachowawcza. Jedynie 16 proc. uważa, że wyraźne odcięcie się nie jest potrzebne. Takiej deklaracji w większej mierze domagają się mężczyźni (66 proc.) niż kobiety (56 proc.).

Według ewangelickiej agencji informacyjnej „idea”, która zleciła badanie, wpływ na obawy wśród niemieckich chrześcijan ma nie tylko ostatni krwawy atak na księdza we francuskim Rouen. Kilka dni temu wyjątkowo poczytna bulwarówka „Bild Zeitung” informowała, że najnowsze wydanie propagandowego magazynu Państwa Islamskiego „Dabiq” zostało poświęcone niemal w całości nienawiści względem chrześcijan. Jego strona tytułowa obrazuje członka ISIS, który niszczy krzyż przytwierdzony do jednego z irackich kościołów, umieszczając na jego miejscu flagę dżihadystów. W magazynie wzywa się też „krzyżowców” do przejścia na islam i zapowiada się, że przygotowywane są już nowe ataki „żołnierzy kalifatu” na „pogańskich chrześcijan”.

Za: pch24.pl, Źródło: kath.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,128FaniLubię
17,911ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy