nordstreamsolidarnosc
w

Niemcy i Rosjanie zablokowali gazoport w Świnoujściu! Nord Stream=Ribbentrop-Mołotow?

Nord Stream już teraz blokuje port w Świnoujściu. Kolejne rury na dnie Bałtyku mogą tylko pogorszyć sytuację! Okazuje się, że Rosjanie w porozumieniu z Niemcami tak ułożyli dwie pierwsze rury gazociągu Nord Stream, że do portu w Świnoujściu obecnie nie mogą wpływać statki o zanurzeniu większym niż 13,5 metra. Budowa dwóch kolejnych nitek związanych z projektem Nord Stream II może tylko pogorszyć sytuację portu w Świnoujściu (o sytuacji geopolitycznej Polski nie wspominając). Właśnie dlatego należy robić wszystko, aby zablokować realizację tego rosyjsko-niemieckiego porozumienia.

Bierna postawa rządu Donalda Tuska spowodowała, że Rosjanie w porozumieniu z Niemcami tak ułożyli na dnie Bałtyku dwie pierwsze rury gazociągu Nord Stream, iż obecnie do portu w Świnoujściu i w Szczecinie nie są w stanie wpłynąć statki o zanurzeniu większym niż 13,5 metra. Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku kontenerowego transportu dalekomorskiego oraz transportu ładunków masowych (duże kontenerowce osiągają zanurzenie około 14-15 metrów, a więc wpływając do Świnoujścia mogłyby zniszczyć infrastrukturę gazociągu Nord Stream).

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ) złożył w tej sprawie pozew przeciwko niemieckiemu Federalnemu Urzędowi ds. Żeglugi Morskiej i Hydrografii. Chodzi o to, że niemiecki urząd wyraził zgodę na ułożenie dwóch pierwszych nitek gazociągu Nord Stream I w poprzek toru wodnego zapewniającego ruch statków z i do Świnoujścia, przez co zablokowano drogę morską kontenerowcom i masowcom o zanurzeniu większym niż 13,5 metra. Polski ZMPSiŚ domaga się w pozwie, aby na skrzyżowaniu gazociągu ze szlakiem żeglugowym do Świnoujścia rury gazowe zostały położone głębiej, co umożliwiłoby poruszanie się statków o większym zanurzeniu. W tym miejscu warto podkreślić, że port w Świnoujściu planuje inwestycje w terminal kontenerowy i terminal ładunków masowych, który ma pozwolić na przyjmowanie statków o zanurzeniu powyżej 13,5 metra.

Grzegorz Braun: Nord stream to Pakt Ribbentrop-Mołotow XXI wieku


W kontekście powyższego budowa trzeciej i czwartej nitki gazociągu w ramach projektu Nord Stream II, bez uprzedniej modyfikacji w postaci pogłębienia dotychczas położonych rur gazowych, może tylko pogorszyć sytuację portu w Świnoujściu i Szczecinie (o sytuacji geopolitycznej Polski nie wspominając).

Pierwsza rozprawa z pozwu ZMPSiŚ przeciwko niemieckiemu Federalnemu Urzędowi ds. Żeglugi Morskiej i Hydrografii odbędzie się w Hamburgu 17 grudnia.

Polska a imigranci #5 Europejska Solidarność

https://www.youtube.com/watch?v=IxBEdFqf7Rg
 

Artykuł za: http://niewygodne.info.pl/
Czytaj więcej: Polska idzie do sądu ws. Nord Stream (BiznesAlert.pl)
Czytaj więcej: Jakóbik: Ostatnia szarża na Nord Stream, czyli ile warte jest słowo Merkel? (BiznesAlert.pl)


Co myślisz?

Deportować tam skąd przybyli – Max Kolonko Mówi Jak Jest

MOCNE Adolf Kudliński do Prezydenta RP