Niemcy i Rosjanie zablokowali gazoport w Świnoujściu! Nord Stream=Ribbentrop-Mołotow? - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

Niemcy i Rosjanie zablokowali gazoport w Świnoujściu! Nord Stream=Ribbentrop-Mołotow?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Nord Stream już teraz blokuje port w Świnoujściu. Kolejne rury na dnie Bałtyku mogą tylko pogorszyć sytuację! Okazuje się, że Rosjanie w porozumieniu z Niemcami tak ułożyli dwie pierwsze rury gazociągu Nord Stream, że do portu w Świnoujściu obecnie nie mogą wpływać statki o zanurzeniu większym niż 13,5 metra. Budowa dwóch kolejnych nitek związanych z projektem Nord Stream II może tylko pogorszyć sytuację portu w Świnoujściu (o sytuacji geopolitycznej Polski nie wspominając). Właśnie dlatego należy robić wszystko, aby zablokować realizację tego rosyjsko-niemieckiego porozumienia.

Bierna postawa rządu Donalda Tuska spowodowała, że Rosjanie w porozumieniu z Niemcami tak ułożyli na dnie Bałtyku dwie pierwsze rury gazociągu Nord Stream, iż obecnie do portu w Świnoujściu i w Szczecinie nie są w stanie wpłynąć statki o zanurzeniu większym niż 13,5 metra. Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku kontenerowego transportu dalekomorskiego oraz transportu ładunków masowych (duże kontenerowce osiągają zanurzenie około 14-15 metrów, a więc wpływając do Świnoujścia mogłyby zniszczyć infrastrukturę gazociągu Nord Stream).

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ) złożył w tej sprawie pozew przeciwko niemieckiemu Federalnemu Urzędowi ds. Żeglugi Morskiej i Hydrografii. Chodzi o to, że niemiecki urząd wyraził zgodę na ułożenie dwóch pierwszych nitek gazociągu Nord Stream I w poprzek toru wodnego zapewniającego ruch statków z i do Świnoujścia, przez co zablokowano drogę morską kontenerowcom i masowcom o zanurzeniu większym niż 13,5 metra. Polski ZMPSiŚ domaga się w pozwie, aby na skrzyżowaniu gazociągu ze szlakiem żeglugowym do Świnoujścia rury gazowe zostały położone głębiej, co umożliwiłoby poruszanie się statków o większym zanurzeniu. W tym miejscu warto podkreślić, że port w Świnoujściu planuje inwestycje w terminal kontenerowy i terminal ładunków masowych, który ma pozwolić na przyjmowanie statków o zanurzeniu powyżej 13,5 metra.

Grzegorz Braun: Nord stream to Pakt Ribbentrop-Mołotow XXI wieku


W kontekście powyższego budowa trzeciej i czwartej nitki gazociągu w ramach projektu Nord Stream II, bez uprzedniej modyfikacji w postaci pogłębienia dotychczas położonych rur gazowych, może tylko pogorszyć sytuację portu w Świnoujściu i Szczecinie (o sytuacji geopolitycznej Polski nie wspominając).

Pierwsza rozprawa z pozwu ZMPSiŚ przeciwko niemieckiemu Federalnemu Urzędowi ds. Żeglugi Morskiej i Hydrografii odbędzie się w Hamburgu 17 grudnia.

Polska a imigranci #5 Europejska Solidarność


 

Artykuł za: http://niewygodne.info.pl/
Czytaj więcej: Polska idzie do sądu ws. Nord Stream (BiznesAlert.pl)
Czytaj więcej: Jakóbik: Ostatnia szarża na Nord Stream, czyli ile warte jest słowo Merkel? (BiznesAlert.pl)


Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,874ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy