Niemcy: krzyż tylko na magnes, żeby łatwiej go… zdejmować

2
7683

W siedzibie parlamentu niemieckiej Brandenburgii w Poczdamie dla krzyża jest coraz mniej miejsca. Musi być często zdejmowany nawet w sali należącej do konserwatystów ze względu na skargi gości. 

W brandenburskim Landtagu krzyż wisiał na stałe w sali, która użytkowana jest wyłącznie przez frakcję konserwatywniej CDU. To się jednak zmieniło ze względu na zasadę rozdziału Kościoła od państwa. – Ciągle przychodziły skargi, dlaczego tam, w budynku publicznym, wisi chrześcijański krzyż – tłumaczy rzecznik parlamentu Mark Weber w rozmowie z niemieckimi mediami.

Wskutek licznych skarg władze parlamentu zdecydowały, że przybity dotąd do ściany krzyż trzeba przyczepić na magnes. Teraz symbol wiary chrześcijańskiej można łatwo zdejmować na żądanie odwiedzających pomieszczenie gości.

U części parlamentarzystów wzbudza to sprzeciw. Rzecznik frakcji Franziska Rode powiedziała, że pracownicy parlamentu wpadają do pomieszczenia „jak grom z jasnego nieba”, by szybko ściągnąć krzyż ze ściany.

To wprost dziwaczne, do czego mogą doprowadzić przepisy – powiedział z kolei sekretarz generalny brandenburskiej CDU, Steeven Bretz. Polityk bagatelizuje jednak sprawę, twierdząc, że… „ochrona Pana Boga na pewno na tym nie ucierpi”.

W parlamencie Brandenburgii zdecydowaną większością głosów dysponują socjaliści, postkomuniści i Zieloni. Instytucją kieruje socjalistka Britta Stark.

Za: pch24.pl, źródło: jungefreiheit.de

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

 1. o i właśnie tu się pan myli. Nigdy na świecie nie będzie dobrze jeśli
  ludzie swoją wartość będą mierzyć przez pryzmat kościółka, mahometa etc
  etc… Każde życie jest cenne i wartościowe. Jeśli katolik czy
  muzułmanin czy inny tego nie szanują i nie szanują drugiego człowieka bo
  wierzy w co innego lub nie wierzy w nic, to sami nie zasługują na
  jakikolwiek szacunek. Każdy ma prawo do własnych przekonań i powinien
  szanować przekonania innych.
  Do autora strony – szanowny panie: nie zawsze Polak równa się katolik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here