Niemcy: masowe kradzieże na dworcach i w pociągach. Narodowość sprawców tajemnicą - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Niemcy: masowe kradzieże na dworcach i w pociągach. Narodowość sprawców tajemnicą

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W wyjątkowo szybkim tempie wzrasta w Niemczech ilość kradzieży na dworcach i w pociągach. Choć media nie podają tożsamości narodowej większości sprawców, to korelacja czasowa z napływem mas imigranckich nie wydaje się przypadkowa.

Jak podaje lewicowa Süddeutsche Zeitung powołując się na oficjalne statystyki policyjne, w ubiegłym roku doszło w Niemczech do 44,8 tys. przypadków kradzieży na dworcach i w pociągach. To wzrost o 25 proc., bo rok wcześniej było kradzieży niemal 10 tys. mniej – dokładnie 35,8 tys. przypadków.

Złodzieje działają najczęściej w parach lub jeszcze liczniejszych grupach. Wykorzystują proste pułapki, odciągając uwagę ofiar. Przykładowo jeden z nich oferuje podróżnemu, że pomoże przenieść mu bagaż. W tym czasie jego wspólnik kradnie portfel, torebkę czy telefon komórkowy. Złodzieje często proszą też swoje ofiary o pomoc, na przykład w odczytaniu rozkładu jazdy. Nierzadko atakują też podróżnych siedzących w przedziałach pociągu – jeden z nich puka w szybę, podczas gdy drugi szybko okrada zajętego tym pierwszym pasażera.

Ubiegły rok nie był pierwszym, gdy liczba kradzieży na dworcach i pociągach znacząco wzrosła. Już w 2014 roku takich przestępstw odnotowano o 20 proc. więcej, niż rok wcześniej. Według Süddeutsche Zeitung nie ma też wątpliwości, że w tym roku padnie kolejny niechlubny rekord.

Choć niemieckie media nie informują o tożsamości sprawców, to trudno nie łączyć drastycznego wzrostu kradzieży z napływem mas imigranckich z Bliskiego Wschodu i Afryki. Napływ ten, choć największy w ubiegłym roku, był już niezwykle silny także w latach bezpośrednio go poprzedzających.

Za: pch24.pl, źródło: sueddeutsche.de

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,742FaniLubię
18,065ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy