w ,

Niemcy: Muzułmanie nie chcą wychowawcy geja. Zabierają dzieci z przedszkola.

Najpierw był protest i prośba o przeniesienie wychowawcy do innej placówki, teraz masowe wypisywanie pociech z przedszkola. Muzułmańscy rodzice z berlińskiej dzielnicy Reinickendorf zabierają swoje dzieci z przedszkola, bo jeden z wychowawców jest gejem.

Najpierw rodzice postanowili zebrać podpisy pod petycją, by mężczyzna został odsunięty od pracy z dziećmi. Po tym jak władze przedszkola nie ugięły się pod naciskiem rodziców i nie zwolniły z pracy wychowawcy, dyrekcja postawiła ultimatum: albo zaakceptujecie takiego wychowawcę albo przenieście dzieci do innej placówki.

Wielu rodziców zdecydowało się na to drugie rozwiązanie – Dla wielu z nich homoseksualista oznacza automatycznie pedofila – przyznaje jedna z wychowawczyń dziennikowi „Tagesspiegel”.

Sprawa wywołała ożywioną dyskusję nie tylko w mediach. – Nie tolerujemy dyskryminacji. Chcemy zwiększyć liczbę męskich nauczycieli przedszkolnych. Tak by stali się oni wzorami dla dzieci – stwierdziła Sandra Scheeres zajmująca się oświatą z ramienia centro-lewicowej SPD.

Scheeres dodała, że nie zna innego przypadku, w którym dyskryminowano by wychowawcę ze względu na jego orientację seksualną. „Po raz kolejny rodzice traktują z podejrzliwością mężczyzn pracujących w przedszkolach” – podkreśliła. Wychowawcy stanowią niecałe 10 procent wszystkich pracowników berlińskich przedszkoli. Jest ich 2714. Wychowawczyń z kolei jest prawie 25 tysięcy.

Tymczasem „Die Welt” przypomina, że nie jest to odosobniony przypadek. W Bawarii dyrekcja katolickiego przedszkola nie przedłużyła kontraktu z kobietą, gdy okazało się, że jest lesbijką.

Informacja prasowa za: tvp.info – „Tagesspiegel”, „Die Welt”

https://www.youtube.com/watch?v=_Zkk9V3lAn8&t=1s

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Postkomunistyczny ZNP w służbie polityków PO wysyła uczniów na wagary!

96-latek z Kresów: „Trzeba wojować za Polskę!”