Niemcy: Nastoletni Afgańczyk zaatakował siekierą pasażerów pociągu. Są poważnie ranni!

0
3995

Do dramatu doszło na trasie podmiejskiego pociągu łączącego Wurzburg oraz Ochsenfurt, gdzie zaledwie 17 – letni Afgańczyk zaatakował współpasażerów siekierą oraz nożem. Jak informuje niemieckie ZDF, napastnik atakował z szaleńczą furią i uderzał na oślep, a także krzyczał „Allahu Akbar”. Ranił pięć osób, cztery z nich są w stanie ciężkim, natomiast ponad 14 znajduje się w głębokim szoku. Policja zastrzeliła mężczyznę, dzięki czemu prawdopodobnie nie doszło do poważniejszej tragedii.

Atak młodocianego Afgańczyka nastąpił w pociągu w pobliżu bawarskiego miasta Wurzburg. Frankfurt Allgemeine informuje, że trzy osoby, którym mężczyzna zadał ciosy znajdują się w bardzo poważnym stanie i zostały przewiezione do szpitala. Napastnik miał uderzać ofiary siekierą i ciąć nożem. W tym momencie trudno ocenić czy atak był szaleńczym wybrykiem, czy też zaplanowanym zamachem terrorystycznym z użyciem broni białej. Niemieckie media podkreślają, że mogłoby dojść do dużo większej tragedii gdyby nie interwencja policji. Mężczyzna po dokonania ataku, wysiadł z pociągu na stacji Heidingsfeld, gdzie natknął się na funkcjonariuszy policji z jednostki antyterrorystycznej, którzy zastrzelili agresywnego Afgańczyka.

Miejscowe władze przyznają, że wszystko wskazuje na to, że atak miał podłoże religijne, a napastnik był islamistą. Joachim Herrmann, rzecznik niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych informuje, że napastnik prawdopodobnie mieszkał w pobliskim obozie dla imigrantów, który znajduje się w miejscowości Ochsenfurt.

Flaga ISIS w domu nastoletniego napastnika z bawarskiego pociągu. Afgańczyk zrobił ją samodzielnie

W mieszkaniu 17-letniego Afgańczyka, który zaatakował pasażerów pociągu pod Wuerzburgiem, znaleziono namalowaną własnoręcznie przez niego flagę tzw. Państwa Islamskiego. Agresor uzbrojony w topór i nóż ciężko ranił cztery osoby.

Informacje o wynikach przeszukania mieszkania młodego Afgańczyka przekazał szef MSW Bawarii. Joachim Herrmann powiedział telewizji ZDF, że w mieszkaniu 17-letniego napastnika znaleziono flagę tzw. Państwa Islamskiego, którą agresor namalował samodzielnie.

Zaczadzony zbrodniczą ideologią nastolatek, uzbrojony w topór i nóż zaatakował pasażerów pociągu w okolicach Wuerzburga w Bawarii. Świadkowie twierdzą, że napastnik wołał „Allah Akbar”. Cztery osoby zostały ciężko ranne, a jedna odniosła lżejsze obrażenia.

Po ataku Afgańczyk wysiadł na najbliższej stacji Heidingsfeld. Uciekając ciężko zranił kolejną przypadkową ofiarę. Chwilę później natknął się na funkcjonariuszy specjalnego oddziału policji, których również zaatakował. Został przez nich zastrzelony.

We wtorek tzw. Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za atak w Bawarii twierdząc, że sprawca był jednym z bojowników ugrupowania i „przeprowadził operację w odpowiedzi na wezwanie do atakowania celów w państwach koalicji, walczącej z Państwem Islamskim”.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here