w ,

Niemcy nie rezygnują z polityki otwartości. Uchodźcy zasilą szeregi Bundeswehry!

Pomysł na uzupełnienie kadr Bundeswehry uchodźcami przedstawiła minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen. Na razie ruszy program pilotażowy, z udziałem niewielkiej grupy Syryjczyków. Uchodźcy nie dostaną do rąk broni i będą szkoleni w zawodach cywilnych.

„Pracujemy nad projektem pilotowym przewidującym wyszkolenie stu uchodźców w cywilnych zawodach” – powiedziała Ursula von der Leyen w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”. To praca w wojskowych służbach technicznych i medycznych oraz rzemieślniczych. Oferta skierowana jest głównie do Syryjczyków.

– Naszym celem jest to, by pewnego dnia, gdy w Syrii powstanie odpowiedzialny rząd, wyszkoleni specjaliści mogli powrócić i pomóc w odbudowie kraju – wyjaśniła szefowa resortu obrony. Von der Leyen nie wykluczyła również niemieckiej pomocy w szkoleniu wojska w Syrii po powstaniu w tym kraju międzynarodowo uznanego rządu.

ZOBACZ: Niemcy: Stworzenie antyimigranckiej strony na Facebooku uznane za mowę nienawiści! ABSURD!

To nie pierwszy tego rodzaju pomysł niemieckiej minister obrony. Wcześniej Von der Leyen zaskoczyła opinię publiczną propozycją umożliwienia służby w Bundeswerze ochotnikom z innych krajów Unii Europejskiej. Pomysł został mocno skrytykowany, bo jak wskazywano, służba wojskowa nie jest zawodem jak każdym inny i wymaga szczególnej więzi z krajem.

Za: pch24.pl, źródło: gosc.pl

https://www.youtube.com/watch?v=lkd54gWw9rA

JAK TO SKOMENTUJECIE?

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kolejny zamach bombowy w Niemczech! Syryjczyk samobójca zdetonował bombę w Ansbach!

Niemiecka policja opublikowała zdjęcie osoby odpowiedzialnej za zamachy w kraju!