w ,

Niemcy: ponad 1400 przestępstw antysemickich i antyizraelskich w rok! A Izrael atakuje Polskę!

„Ponad 1400 przestępstw o charakterze antysemickim i antyizraelskim zarejestrowała policja w Niemczech w 2017 r., a ich zdecydowana większość została popełniona przez prawicowych ekstremistów lub osoby o skrajnie prawicowych poglądach” – podała niemiecka stacja Deutsche Welle.

W 2017 r. niemiecka policja zarejestrowała łącznie 1453 przestępstwa skierowane przeciwko Żydom lub instytucjom żydowskim, w tym 32 akty przemocy, 160 przypadków uszkodzenia mienia i 898 przypadków podżegania. Dane te zostały zebrane w odpowiedzi na zapytanie wiceprzewodniczącej Bundestagu Petry Pau.

Zakłada się, że dane te nie są jeszcze ostateczne, a liczba przestępstw o podłożu antysemickim popełnionych w 2017 r. jeszcze wzrośnie – poinformował dziennik „Tagesspiegel”.

Pau, która zainicjowała śledztwo w sprawie antysemityzmu, powiedziała, że jest głęboko zaniepokojona przedstawionymi danymi. W rozmowie z „Tagesspieglem” Pau zauważyła, że „liczba niezgłoszonych spraw może być znacznie wyższa”.

W ubiegłym miesiącu parlament niemiecki ogromną większością głosów uchwalił rezolucję o zwalczaniu wszelkich form antysemityzmu oraz o potrzebie powołania pełnomocnika ds. walki z antysemityzmem.

Za: PAP, tvp.info

„Intencją hitlerowskich Niemiec było zamordowanie Żydów i Polaków”. Ambasador RFN mówi wprost

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Pociągiem w 4 godziny z Warszawy do Budapesztu! Ruszą wielkie budowy zapowiedziane przez PiS!

Fantastyczna kariera młodego Tomasza Siemoniaka. W wieku 29 lat został dyrektorem Programu 1 TVP!