w ,

Niemcy: Szturm niemieckiej policji na meczet w Hildesheim, w którym propagowano dżihad! ZOBACZ WIDEO!

Niemiecka policja wtargnęła wczorajszego wieczoru do meczetu Deutschsprachiger Islamkreis Hildesheim (Islamski Krąg Niemieckojęzyczny ) znanego z propagowania dżihadu, a w którym spotykali się salafici. Świątynia znajduje się w Hildesheim, w Dolnej Saksonii.

W akcji brało udział 400 funkcjonariuszy. Policja przeszukała osiem mieszkań członków zarządu. Nikt nie został aresztowany, lecz – jak podają lokalne media – zabezpieczono dowody. Według MSW Dolnej Saksonii, wielu wiernych z meczetu jeździło do Syrii i Iraku, by przyłączyć się do Państwa Islamskiego.

ZOBACZ: Niemcy: w Schwedt afgańscy uchodźcy napadli na polską rodzinę

– Nie będziemy tolerować łamania zasad i kwestionowania naszego prawa przez salafickie stowarzyszenia i ich zwolenników ani przekonywania przez nich młodych ludzi, by dołączyli do tzw. Państwa Islamskiego – stwierdził rzecznik MSW, Boris Pistorius.

Salafizm to muzułmański ruch religijny i polityczny postulujący odrodzenie islamu poprzez powrót do jego pierwotnych źródeł, „religii przodków”. Z salafizmu wywodzi się XX-wieczny fundamentalizm islamski. Za: dzienniknarodowy.pl

https://www.youtube.com/watch?time_continue=25&v=igRo9VY_Hk4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemcy: w Schwedt afgańscy uchodźcy napadli na polską rodzinę

Paweł Chojecki atakuje ŚDM i katolicyzm! „Papież przyjdzie swądy swoje piekielne odprawiać”