Niemcy: Żołnierze Bundeswehry szykowali zamachy na polityków. Winą chcieli obarczyć imigrantów - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Niemcy: Żołnierze Bundeswehry szykowali zamachy na polityków. Winą chcieli obarczyć imigrantów

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Niemiecka policja zatrzymała 27-letniego żołnierza Bundeswehry podejrzanego o przygotowywanie, wraz z wcześniej aresztowanym oficerem oraz jeszcze jedną osobą, ciężkiego przestępstwa wymierzanego w państwo – podała prokuratura federalna w Karlsruhe.

Z nakazu aresztowania wynika, że zatrzymany we wtorek Maximilian T, którego stopnia wojskowego nie podano, wraz z porucznikiem Franco A. oraz studentem Mathiasem F. przygotowywali zamach na wysoko postawionych polityków i inne osoby życia publicznego, by zaprotestować w ten sposób przeciwko, ich zdaniem, błędnej polityce rządu wobec uchodźców.

Na liście ewentualnych celów zamachu znajdowali się m. in. były prezydent Niemiec Joachim Gauck oraz minister sprawiedliwości Heiko Maas – czytamy w komunikacie. Podejrzani zamierzali, zdaniem prokuratury, obarczyć odpowiedzialnością za zamach islamskich imigrantów. W tym celu Franco A., udając uchodźcę z Syrii, uzyskał azyl w Niemczech.

W komunikacie prokuratury podkreślono, że podejrzany działał z pobudek skrajnie prawicowych.

Za: TVP.INFO, PAP

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy