w ,

Nowoczesna jest winna Polsatowi 900 tys. PLN! W PKO BP ma 2 mln kredytu! Za dług odpowiada mąż Pihowicz!

Nowoczesna jest na skraju upadku. Straciła klub. Nie ma też pieniędzy na spłatę milionowych długów. Kto za nie zapłaci, gdy partia zostanie zlikwidowana? – Odpowiedzialność spadłaby na tych, którzy udzielili usługi oraz na ówczesnego pełnomocnika (Michała Pihowicza – przyp. red. ) – mówi nam obecny skarbnik Nowoczesnej Mirosław Pampuch.

Problemy finansowe Nowoczesnej od dawna nie są tajemnicą. Według portalu Onet.pl do końca roku partia ma spłacić 900 tys. zł. Chodzi o zobowiązanie wobec telewizji Polsat za spoty wyborcze w kampanii parlamentarnej. Na spłatę jednak nie ma szans, bo partia nie otrzymuje subwencji przez błędy formalne ówczesnego skarbika partii, a prywatnie męża posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz – Michała Pihowicza.

To nie wszystkie długi Nowoczesnej. Partia ma jeszcze prawie 2 mln kredytu, który zaciągnęła na wybory w 2015 r. w banku PKO BP. Ugrupowanie – co prawda otrzymuje datki od swoich sympatyków – ale to kropla w morzu potrzeb. Jak mówił Adam Szłapka, sekretarz N., w Radiu Plus, w zeszłym miesiącu partia otrzymała około 60 tys. zł.

Za: polskieradio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

[WIDEO] Tak wygląda francuska demokracja. „Studenci” spalili setki samochodów, niszczyli prywatne mienie w proteście przeciwko reformie edukacji.

Janusz Korwin-Mikke o smogu: „W Warszawie jest trochę dymu i spalin.”