Dziesiątki milionów ludzi na całym świecie staje się współczesnymi niewolnikami (fot. flickr.com/ Ira Gelb)
w , ,

Od 21 do nawet 46 mln osób migrantów w rękach handlarzy ludźmi! Europa wspierając imigrację wspiera mafię!

Alarmująco wzrasta liczba migrantów przemycanych i będących przedmiotem handlu. Według globalnego raportu o handlu ludźmi z 2016 r. 51 proc. ofiar tego procederu, który przynosi wiele miliardów dolarów zysku, stanowią dorosłe kobiety. 20 proc. to nieletnie dziewczęta i 21 proc. mężczyźni, a 8 proc. – chłopcy.

Ich ogólną liczbę szacuje się na od 21 do nawet 46 mln. Chodzi tu o takie formy współczesnego niewolnictwa, jak przymusowa praca czy wykorzystywanie seksualne.

Te wstrząsające dane przytoczył w biurach Organizacji Narodów Zjednoczonych w Wiedniu podsekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego z jej sekcji ds. migrantów i uchodźców. O. Michael Czerny SJ wystąpił na sesji poświęconej przygotowaniu „Globalnej umowy celem bezpiecznej, uporządkowanej i regularnej migracji”. Zajęto się na niej kwestiami przemytu migrantów, handlu ludźmi i współczesnych form niewolnictwa oraz pomocy ich ofiarom.

Przedstawiciel watykańskiej dykasterii zwrócił uwagę na zagrożenia dla migrantów ze strony organizacji kryminalnych. Przypomniał, że Stolica Apostolska podkreśla konieczność zapewnienia ofiarom skutecznej ochrony prawnej, jak też pomocy psychologicznej i rehabilitacji.

Za: KAI, TVP.info

https://www.youtube.com/watch?v=m_aYOsw8bUA

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Demokracja po arabsku – kara chłosty i 10 lat więzienia dla saudyjskiego blogera [WIDEO]

WYSTARCZY NIE KRAŚĆ. Sukces LOT-u. Ponad 150 mln zł zarobku w siedem miesięcy