w ,

Odlot Trzaskowskiego. Wstyd i hańba!

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

W niedzielę odbyły się na Białorusi wybory. Wcześniejsze sondaże oraz działania skierowane w stronę lokalnych opozycjonistów pozwalają twierdzić, że wyniki wyborów zostały sfałszowane. Urzędujący od ponad dwóch dekad prezydent Łukaszenko zdobył ponad 80% głosów.

Oczywiście nie uznajemy. Uzyskane przez nas dane nie są zgodne z tymi, które ogłoszono – powiedziała główna kontrkandydatka Łukaszenki – Swiatłana Cichanouska.

W związku z odrzuceniem wyników przez kandydatów opozycyjnych, ludność Białorusi w spontanicznym zrywie rozpoczęła protesty w wielu miastach Białorusi, w tym stolicy – Mińsku. Protesty spotkały się ze zdecydowaną odpowiedzią sił rządowych. Władze Białorusi rozpoczęły pacyfikację demonstracji. Działania te miały swój początek na kilka tygodni wcześniej, kiedy to do Mińska zaczęto ściągać kolejne jednostki wojska i milicji.

Do sytuacji na Białorusi odniósł się w dość krzywdzących dla Białorusinów słowach – Rafał Trzaskowski.

Mińsk, Warszawa – wspólna sprawa. W ostatnich dniach chyba bardziej niż kiedykolwiek. Dość już brutalności władzy i nachalnej propagandy! Pełna solidarność z walczącymi o wolność, godność, normalność! – pisze Trzaskowski.

Komentarz ten nie pozostał bez echa wśród internautów, którzy jasno wskazali z kim mamy do czynienia.

Szokujące w tej sprawie jest to, jak pewne środowiska w Polsce “defekują” za przeproszeniem do własnego gniazda. Porównywanie zgodnych z prawem działań polskiej policji, do działań ze strony reżimu pragnącego utrzymać się u władzy pomimo ewentualnych ofiar to policzek dla wszystkich, represjonowanych przez władzę. Wstyd Panie Trzaskowski!

Według podawanych informacji, podczas starć na Białorusi zginął mężczyzna potrącony przez więźniarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Żałosne zagrania historyczno-polityczne w Niemieckich mediach.

Premier Morawiecki o sytuacji na Białorusi!