OFICJALNIE: Dwie młode Polki zginęły w zamachu w Nicei!!

3
96625

„Super jest. Chyba tu zostanę” – jeszcze 3 dni temu pisała w Internecie Magda Ch., dzieląc się ze znajomymi zdjęciami z wymarzonych wakacji we Francji. Na wyjazd wybrała się z trzema siostrami i kolegą. Ona i jedna z sióstr, Małgosia, zginęły w zamachu w Nicei.

Obie miały około 20 lat i całe życie przed sobą. Do Nicei przyleciały 10 lipca, na wakacje. Już we wtorek Magda miała wrócić do pracy, była fryzjerką. Los jednak chciał inaczej. Siostry z małopolskich Krzyszkowic zginęły w ataku terrorysty. Ich ojciec jest w szoku, został objęty pomocą psychologiczną. Siostry, które przeżyły atak wróciły do Polski.

Pierwszy o śmierci Polek, poinformował burmistrz Myślenic na stronie internetowej miasta. Wcześniej, irańska dziennikarka Miriam Violet opowiadała, jak była świadkiem rozpaczy ocalałego rodzeństwa.

Pogrzeb 20-latek odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Najpierw do Francji musi pojechać ojciec dziewczynek i zidentyfikować zwłoki. – To będzie dla niego bardzo trudne. 4 lata temu stracił żonę.

ZOBACZ: Blamaż polityki imigracyjnej Angeli Merkel. Europa „ubogacona” terrorystami i bezrobotnymi

Zamach skomentował prezydent Andrzej Duda: “Chcę, żeby terroryści wiedzieli jedno: że nie uda im się zniszczyć wolnego świata, nie uda im się zniszczyć wolnych ludzi i nie uda im się zniszczyć ludzi, którzy mają zasady”

“Niestety jest wysoce prawdopodobne, że zginęły także dwie Polki spod Myślenic, z Krzyszkowic, małej miejscowości niedaleko Krakowa, którą znam. Magda i Marzena, dwie bardzo młode dziewczyny, dwie z czterech sióstr, które były w Nicei. Chcę powiedzieć, że jestem z ich tatą; wiecie państwo, sam mam 21-letnią córkę, więc chciałbym, żeby wiedział, że jestem z nim” – powiedział prezydent.

W ataku Nicei zginęło ponad 80 osób, a ponad 200 zostało rannych. Islamski zamachowiec wjechał rozpędzoną ciężarówką w tłum ludzi, oglądających pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii.

Za: puls-dnia.pl/Fakt.pl

Zobacz: DRASTYCZNE nagranie tuż po zamachu terrorystycznym w Nicei! (WIDEO +18!)

Komentarze:

komentarzy

3 COMMENTS

  1. Okropne uczucie mną wstrząsa, jak widzę te roześmiane dziewczyny na zdjęciach, oglądanych ze świadomością, że to już tylko zdjęcia. Kurde…córki kuzyna, z których najstarsza wyszła za mąż są z ich pokolenia. Córki drugiej kuzynki 11 lat temu omal nie wyleciały w powietrze w Londynie. To i następne pokolenia młodzieży będzie musiało stoczyć wojnę z terrorystami podobnie jak nasi dziadkowie tłukli się z Hitlerem. Tylko, że tutaj raczej było wiadomo, gdzie uderzy, a te mendy cholera wie, kiedy rąbną i gdzie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here