Ojciec Kamila Stocha odpowiada na ataki: "Mój syn dzieli się świadectwem wiary. Jestem dumny!" - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Ojciec Kamila Stocha odpowiada na ataki: “Mój syn dzieli się świadectwem wiary. Jestem dumny!”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Kamil skacze ponad wszelkimi podziałami. Cieszymy się też, że syn jest blisko Boga i dzieli się świadectwem wiary. Nie jest to żadna manifestacja – powiedział w rozmowie z KAI Bronisław Stoch, tata Kamila Stocha, odpowiadając na zarzuty jakie pod adresem skoczków wysuwały lewicowe media. Tymczasem w sobotę Stoch pobił rekord skoczni podczas konkursu w Zakopanem, skacząc na odległość 141,5 m.

– Wiedzieliśmy, że syn ma bardzo dużo energii i chęci do ćwiczenia. Każdą chwilę spędzał na nartach, nawet nie zjadł dobrze, tylko od razu pędził pobiegać – wspomina Kamila Stocha w rozmowie z KAI Bronisław Stoch. Nie chce oceniać szans swojego syna w trwających właśnie zawodach. – Nigdy nie robimy żadnych zakładów, nie przypuszczamy jak będzie. Na komentarz zawsze jest czas, ale po konkursie – podkreśla tata skoczka.

Okazuje się, że do wiernych kibiców Kamila Stocha należą księża salwatorianie. Na ich zaproszenie rodzice wspólnie z synem i żoną odwiedzili kilka lat temu Rzym. Z kolei Kamil z żoną Ewą w podróż poślubną wybrali się do Tanzanii, gdzie podjął ich kard. Polikarp Pengo, który też trzyma kciuki za naszego zawodnika.

Obok rodzinnego domu Kamila Stocha w Zębie co roku przechodzą pątnicy idący w pielgrzymce „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza. Mama skoczka zawsze znajduje czas dla pielgrzymów i chętnych podejmuje kawą. Nieraz także sama dołącza do grona pielgrzymów. – W pielgrzymce kilka razy szedł także Kamil – opowiada z radością.

Polscy skoczkowie zostali zaatakowani kilka dni temu przez publicystę „Gazety Wyborczej”, któremu nie spodobało się, że jeden ze skaczących wykonuje znak krzyża na belce startowej. Publicysta lewackiego dziennika uznał to za manifestację wiary, która obraża jego „uczucia ateistyczne”.

W sobotnim konkursie na Wielkiej Krokwi Polacy spisali się znakomicie. Wygrali cały konkurs, a dalekim skokiem, obok Kamila Stocha, popisał się też Stefan Hula (136 metrów w pierwszej oraz 135 w drugiej serii).

Źródło: KAI, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy