Orban: tylko my, Węgrzy, możemy decydować o tym, z kim chcemy żyć. Wyniki referendum to potwierdzają!

1
13758

98,32 proc. Węgrów, którzy oddali ważny głos w referendum, głosowało przeciw kwotom – podało na swojej stronie internetowej Narodowe Biuro Wyborcze (NVI) po przeliczeniu 99,97 proc. głosów. Referendum jest jednak nieważne z powodu niskiej frekwencji.

Premier Węgier Viktor Orban po niedzielnym referendum w sprawie obowiązkowych kwot osiedlania uchodźców zapowiedział złożenie propozycji poprawek do konstytucji. Ponad 98 proc. głosujących sprzeciwiło się przyjmowaniu emigrantów.

Referendum jest jednak nieważne z powodu niskiej frekwencji. Aby było ono ważne, ważny głos powinno w nim oddać ponad 50 proc. uprawnionych do glosowania. W niedzielę ważny glos oddało tylko 40,03 proc. uprawnionych.

Premier Orban określił wynik referendum jako „wspaniały”, gdyż więcej Węgrów wypowiedziało się przeciw kwotom, niż zagłosowało za przystąpieniem do UE w referendum z 2003 r.

„Najpierw trzeba nadać ważność publiczno-prawną decyzji ludzi. Dlatego w najbliższych dniach zgłoszę propozycję poprawek do konstytucji” – poinformował Victor Orban. Podkreślił, że na świecie trwa wędrówka ludów, a propozycja Unii Europejskiej w odpowiedzi na to jest taka, by „wpuścić imigrantów i podzielić obowiązkowo między państwa członkowskie”.

„Węgrzy dziś rozważyli tą propozycję i ją odrzucili. Zdecydowali, że tylko my, Węgrzy, możemy decydować o tym, z kim chcemy razem żyć” – powiedział premier.

Za: pch24.pl, źródło: wPolityce.pl

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here