Państwo Islamskie krzyżowało w Iraku chrześcijan: kochasz Jezusa, to umrzesz jak Jezus! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Państwo Islamskie krzyżowało w Iraku chrześcijan: kochasz Jezusa, to umrzesz jak Jezus!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dżihadyści z Państwa Islamskiego krzyżowali chrześcijan. „Jeżeli tak bardzo kochasz Jezusa, to umrzesz jak Jezus” – mówili do jednej z ofiar. Ten sposób mordowania wiernych potwierdza amerykańska organizacja Alliance Defending Freedom.

Państwo Islamskie krzyżowało na północy Iraku chrześcijan ze względu na ich wiarę. Poinformowała o tym amerykańska organizacja Alliance Defending Freedom (Sojusz Obrony Wolności) z siedzibą w Ammanie (Jordania). Grupa powołuje się na relacje świadków oraz krewnych ofiar. Opisuje między innymi historię opowiedzianą przez chrześcijankę o imieniu Marijam. Islamiści mieli napaść na dom jej brata w Mosulu i wykrzyczeć mu w twarz ohydne bluźnierstwa zapowiadające jego kaźń na wzór męki Jezusa Chrystusa. Następnie – jak relacjonuje kobieta – przez kilka godzin torturowali mężczyznę na oczach jego żony i dzieci. Wreszcie w jego domu mieli ustawić prowizoryczny krzyż i przybić doń chrześcijanina za ręce. Żona zamordowanego, pogrążona w głębokiej traumie, zdołała wraz z dziećmi dostać się do Europy.

Organizacja przytacza także inną historię, tym razem z miasta Karakosz, również na północy Iraku. Dżihadyści mieli tam ukrzyżować mężczyznę, mówiąc, że „skoro tak bardzo kocha Jezusa, to zginie tak samo jak on”.

Przypadków skrajnie brutalnych działań względem chrześcijan jest jeszcze więcej. Organizacja przytacza relację 29-letniego chrześcijanina z niewielkiej miejscowości w pobliżu Mosulu. Mężczyzna opowiada, że został w 2014 roku porwany przez dżihadystów. Islamiści torturowali go przez siedem tygodni, między innymi brutalnie bijąc i sypiąc sól w jego rany. Wieszali go też do głową w dół za nogi i wykorzystywali seksualnie.

ADS udokumentowała wszystkie te przypadki i przedłożyła Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem tego zabiegu jest próba skłonienia ONZ do uznania zbrodni dokonywanych przez ISIS na chrześcijanach za ludobójstwo. W czerwcu jedna z komisji ONZ określiła tym słowem działania Państwa Islamskiego wobec jazydów, nie wspominając jednak o mordach na chrześcijanach.

Za: pch24.pl, źródło: Kath.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy