w ,

Paryż: Kierująca samochodem kobieta dźgnęła nożem dwie młode dziewczyny i próbowała uciec.

Wydarzenia miały miejsce tuż po godzinie 15.00 w poniedziałek, na ulicy du Colisée, w 8-mej dzielnicy Paryża. Głośny dźwięk trąbienia klaksonu, niebezpieczny manewr, kłòtnia, a następnie ciosy…. To prawdopodobnie ta sekwencja “incydentów”, jest źródłem krwawej kłótni, która miała miejsce w Paryżu tuż obok słynnej avenue Champs-Élysées.

Kierująca samochodem kobieta, poczuła się obrażona przez dwie młode dziewczyny, które zwròciły jej uwagę, że jeżdzi zbyt szybko, wysiadła z pojazdu z nożem w ręku…. I pchnąła nim dwie młode dziewczyny przechodzące przez jezdnię. Scena rozegrała się w ciągu kilku sekund na oczach kilku świadków, którzy byli na tej małej ulicy handlowej.

Jedna z ofiar ranna w klatkę piersiową.

Według jednego ze świadkòw, kobiecie kierującej pojazdem, towarzyszył pasażer („prawdopodobnie jej córka”), wjechała bardzo szybko w wąską jednokierunkową uliczkę, nie widząc dwóch młodych dziewcząt przechodzących przez ulicę. Inny świadek doniósł, że piesi zostali na środku ulicy i nawet próbowali uderzyć pasażera przez otwarte okno samochodu.

W każdym razie, kierująca pojazdem szybko wysiadła z samochodu z nożem w ręku. Pchnęła nim jedną z dziewczyn. Jej koleżanka, która pròbowała ją bronić, również została ugodzona. Następnie „Nóż,  zawinęła w papier”, mówi policja. Pasażerka samochodu wysiadła z samochodu i kopała ofiary leżące na jezdni.

Pierwsza ofiara, która została bardzo poważnie ranna w klatkę piersiową, jest leczona w szpitalu “Bichat”, jej życie jest zagrożone. Druga, nieco lżej ranna, została przewieziona do szpitala “Lariboisière”.

Kierująca pojazdem pod wpływem narkotykòw.

Kobieta kierująca pojazdem i jej pasażerka, próbowały uciec. Samochód przyspieszył nawet wtedy, gdy pracownik z pobliskiego placu budowy próbował zablokować im drogę. Ostatecznie, gdy samochòd zatrzymał się na czerwonym świetle, został natychmiast otoczony przez około 20 osób. “Wszyscy krzyczeli”, powiedział sprzedawca uliczny, który natychmiast powiadomił służby ratownicze. Policja aresztowała kobietę, kierowcę samochodu. Według naszych informacji, kobieta kierująca samochodem, która dźgnęła nożem dwie młode dziewczyny, to Fathia R., lat 41, mieszka w Plaine Saint-Denis (bardzo biedne imigranckie przedmieście), jest „znana” służbom policyjnym. Wstępne badania toksykologiczne wykazały, że miała pozytywny wynik opium. Prokuratura Paryska wszczęła dochodzenie w sprawie „usiłowania zabójstwa”.

„Chamstwo staje się coraz bardziej rozpowszechnione.”

„Kiedy przyjechałem na miejsce zdarzenia, zobaczyłem młodą dziewczynę, która najwyraźniej straciła dużo krwi”, mówi Jeanne d’Hauteserre, burmistrz 8-mej dzielnicy. „Wszystko to zaczęło się od zwykłej różnicy zdań między użytkownikami drogi”, mówi. “ Zauważam jednak, że na ulicach stolicy panuje coraz silniejszy klimat przemocy i napięć. Między pieszymi, motocyklistami, rowerzystami i kierowcami samochodów… przemoc na drogach publicznych stają się coraz bardziej rozpowszechniona” – podsumował.

Źròdło: Le Parisien

http://www.leparisien.fr/paris-75/paris-une-conductrice-poignarde-deux-jeunes-filles-apres-une-altercation-sur-la-voie-publique-16-12-2019-8218464.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Paryż: lekarz pogotowia ratunkowego zaatakowany przez imigranta

UWAGA! ONZ transportuje z Afryki migrantów bezpośrednio do Niemiec lotami czarterowymi.