w ,

Patryk Jaki: „Ile bomb musi jeszcze wybuchnąć, żeby Europa zmądrzała?” [WIDEO]

Wiceminister Patryk Jaki​: Ja się tak tylko zastanawiam jak na to wszystko patrzę, co jeszcze musi się wydarzyć, żeby liderzy Unii Europejskiej zrozumieli, że ta cała operacja ze sprowadzaniem islamistów do Europy to jest jedna wielka tragedia. Ile jeszcze kobiet musi być zgwałconych, ile jeszcze osób musi być zamordowanych, ile bomb musi jeszcze wybuchnąć, żeby Europa zmądrzała?
Ja po prostu powiem: ręce opadają! Polska jest jednym z niewielu bezpiecznych państw w Europie. Dlatego kwitnie turystyka, dlatego wszyscy do nas przyjeżdżają na wakacje. Właśnie dlatego, że u nas jest bezpiecznie, że my możemy wyjść bezpiecznie z rodziną na spacer… a nie tak jak w niektórych miastach w Niemczech, gdzie wydawane są miliardy euro na to żeby zapewnić bezpieczeństwo w normalnej godzinie, 12 w południe, żeby ktoś mógł wyjść na spacer.

Dziennikarz: To dlaczego tego rodzaju wypowiedź jest dziś adresowana do Polski, Węgier i Czech, do trzech państw, które w tej kwestii mają od lat zupełnie inną politykę niż państwa, które mają dziś ten problem?

Wiceminister Patryk Jaki: Jak tam się odwołują liderzy europejscy do elementów solidarności, to ja mógłbym zapytać, gdzie była solidarność UE wtedy, kiedy Polska miała problemy? Gdzie była solidarność tych państw, kiedy budowano Nord Stream nad głowami Polaków? Gdzie ci wszyscy ludzie byli? Już nie chcę przypominać historycznie, gdzie była solidarność Niemiec i Francji wtedy kiedy Polska miała największe problemy, tzn. w czasach różnych konfliktów zbrojnych? Gdyby nie II wojna światowa a potem to, że trafiliśmy w okres komunistyczny, to dzisiaj wszyscy nasi widzowie zarabialiby dwa razy więcej, a Polska byłaby co najmniej dwa razy silniejsza. Dzisiaj jeszcze oni bezczelnie śmią twierdzić, że my mamy być solidarni. A czy oni kiedykolwiek byli z nami solidarni? To jest szczyt bezczelności!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sukces Reduty Dobrego Imienia! Niemiecki podręcznik do historii przeznaczony na makulaturę!

Polska przedmurzem normalności! Milion podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”!