w ,

Patryk Jaki: „Jestem gotowy kandydować do Parlamentu Europejskiego. Chciałbym pomóc Zjednoczonej Prawicy wygrać te wybory.”

Jestem gotowy kandydować do Parlamentu Europejskiego – zadeklarował w rozmowie z „Rzeczpospolitą” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. W jego ocenie to będą bardzo ważne wybory dla Zjednoczonej Prawicy, a ich wynik przełoży się na wynik wyborów parlamentarnych.

Jaki odniósł się do swojego wyniku wyborczego w Warszawie.

– Mówiłem, że Rafał Trzaskowski kłamie, jest niewiarygodny i miałem rację. Wycofuje się ze swoich najważniejszych obietnic: śmieci, bilety, oświata, Skra. Powiększa administrację. Na konferencji daje stanowisko, na które musi się odbyć konkurs. A teraz jeszcze ten żałosny projekt pl. Defilad na miarę małej gminy, a nie stolicy Polski, z latającą świnią. Wycofuje się z podwyżek dla nauczycieli… – powiedział Jaki.

– Nie ukrywam, że tak po ludzku mam w sobie wielką złość. Jestem przekonany, że pracowaliśmy ciężej, narzucaliśmy ton debacie, mieliśmy ciekawsze propozycje, byliśmy bardziej kreatywni, a oni mieli słaby program składający się z niezrealizowanych obietnic Hanny Gronkiewicz-Waltz – dodał. Zdaniem Jakiego Trzaskowski unikał debaty o istotnych problemach miasta i zamknął się na środowiska znajdujące się na prawo od niego.

Jaki przyznał, że nie wyklucza ponownego kandydowania na stanowisko prezydenta Warszawy w przyszłości. – Dostałem ciosy, które mnie nie przewróciły. Będę gotów do kolejnych walk dla Polski – podkreślił. Dopytywany, czy jako bezpartyjny polityk, odpowiedział: „Raczej tak”.

Wiceszef resortu sprawiedliwości na pytanie, czy wróci do Solidarnej Polski lub czy wstąpi do PiS, odparł, że nie może wykluczyć wstąpienia do partii.

Jaki odniósł się również do kwestii nadchodzących wyborów do europarlamentu. – Jestem gotowy kandydować do PE – zadeklarował. Jego zdaniem będą to „bardzo ważne wybory dla Zjednoczonej Prawicy”. Zwrócił też uwagę, że odbywają się one na chwilę przed wyborami parlamentarnymi.
– Chciałbym pomóc Zjednoczonej Prawicy wygrać jedne i drugie wybory – wyjaśnił.

Za: Tvp.info, źródło: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Europa Merkel: bez granic, bez własnych armii, bez tożsamości, bez narodów, bez Boga.

Ruch Narodowy i Partia Wolność podpisały umowę o powołaniu koalicji na wybory do Europarlamentu