w

Patryk Jaki miażdży Kohuta: Jak panu nie wstyd takie pytania zadawać? [WIDEO]

Fot. Twitter

Łukasz Kohut próbował zaczepiać w Parlamencie Europejskim Patryka Jakiego sugerując, że politycy Prawa i Sprawiedliwości współpracowali z “kremlowskim kolaborantem Orbanem”. Europoseł Solidarnej Polski nie pozostał dłużny reprezentantowi Lewicy i nie zostawił na nim suchej nitki.

– Panie Pośle Jaki, jest takie polskie przysłowie: “kto z kim przestaje, takim się staje”. Wy przestaliście do kremlowskiego kolaboranta – Viktora Orbana, przyjaciela Putina. Tego samego, który robi dziś geszefty z sowietami jakby nigdy nic. Więc niech mi Pan raz chociaż odpowie i powie prawdę. Kto wzywa do wnoszenia sankcji na Putina? Orban czy Scholz? Kto nie zezwala na transport broni na Ukrainę? Orban czy Scholz? – zaczepiał Kohut.

– Pan należy do grupy politycznej razem z Gerhardem Schroederem, jeżeli mnie pamięć nie myli, tak? A przed chwilą tutaj był Włodzimierz Cimoszewicz, który był kim? Pierwszym sekretarzem komunistycznej Rosji, był nadzorcą Rosji w Polsce. Jak Panu nie wstyd takie pytania zadawać? I to, że Pan dzisiaj razem z nim siedzi. Scholz? A kto budował Nord Stream i Nord Stream 2? Która partia polityczna? Wie Pan, że bez tego prawdopodobnie nie byłoby wojny na Ukrainie. A kto obiecał broń dla Ukrainy – żeby walczyć z Rosją – która nigdy nie dotarła? To przecież kanclerz Scholz z Pana grupy politycznej. Gdyby nie Wasza działalność, Ukraina dzisiaj byłaby bezpieczna. To jest wstyd, że w ogóle zadaje Pan takie pytania. – odpowiedział Patryk Jaki lewicowemu politykowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Janusz Kowalski: Być może to koniec Unii Europejskiej

Smoliński: Rozpoczęło się zapowiadane głodzenie państw, które chcą prowadzić niezależną politykę