w ,

Patryk Jaki obronił doktorat.

‪Europoseł Patryk Jaki napisał na swoim profilu na Facebooku: To prywatna sprawa, ale obroniłem doktorat. Napisałem książkę o „Służbie Więziennej w Systemie Bezpieczeństwa RP”. Dziękuję wszystkim, którzy przez lata mnie wspierali i dopingowali, abym mimo innych obowiązków nie odpuszczał. ‬Dziękuję rodzinie za cierpliwość, gdy łączyłem obowiązki zawodowe z pracą naukową.

Trwająca kilka godzin publiczna obrona była nowym doświadczeniem.
Publikacje naukowe: „The Prison Service in the Context of Jurisdiction of a Legal Protection Authority” oraz „Zatrudnienie skazanych w Polsce na tle porównawczym. Wybrane zagadnienia” uzupełniłem o rozprawę dot. szerokiego spojrzenia na wady, ale i możliwości polskiego systemu penitencjarnego. Czyli tego czemu poświęciłem ostatnie lata swojego życia, zarówno jako osoba kierująca tym systemem, jak i przewodniczący polskiej Rady Polityki Penitencjarnej, Zespołu ds. reformy systemu penitencjarnego, oraz skutecznie przeprowadzający pierwszą po 1989 r. ustawę modernizującą tę służbę.

Praca opisuje nowe możliwości jakie daje Służba Więzienna (w mojej ocenie ciągle niedoceniania) w systemie bezpieczeństwa państwa poza tymi, które znamy (izolacja, resocjalizacja).

Mam 34 lata, ciągle się uczę i zdobywam nowe umiejętności m.in po to, aby lepiej Państwa reprezentować. Pracę obroniłem na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademi Sztuki Wojennej. Kolejny rok będę również pracował ze studentami Uniwersytetu Opolskiego w pracowni polityki bezpieczeństwa oraz Wyższej Szkole Kryminologii.

Patryk Jaki z synem.

Praca dla więźniów

Prowadzony od 2016 roku program „Praca dla więźniów” odniósł sukces na skalę europejską. Za jego skutecznością przemawiają liczby. Osiemdziesięciu pięciu na stu osadzonych, którzy mogą pracować, ma zatrudnienie. W ciągu trzech lat powstało dwadzieścia pięć hal, a osiemnaście kolejnych jest w trakcie realizacji.

Wpływy do Funduszu Aktywizacji Zawodowej i Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy wzrosły w ciągu roku o połowę i wyniosły prawie 150 milionów złotych. Dwa razy więcej skazanych obciążonych zobowiązaniami alimentacyjnymi ma odpłatne zatrudnienie. Płk Baliński wskazał również na te obszary, które muszą być wciąż rozwijane, jak intensywna praca resocjalizacyjna, stały monitoring zjawiska bezrobocia, tworzenie warunków podjęcia pracy przez skazanych przebywających w oddziałach terapeutycznych oraz uczących się w CKU.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Beata Kempa jednym merytorycznym pytaniem pokonała kłamstwa Róży Thun i Roberta Biedrona (WIDEO)

Minister Woś wprost: Solidarna Polska nie zgadza się, aby szefową sejmowej Komisji Rodziny była Magdalena Biejat!