w

Patryk Jaki: Zwycięstwo Ukrainy to Polska Racja Stanu [WIDEO]

Fot. Twitter

Patryk Jaki podkreślił, że zwycięstwo Ukrainy jest Polską Racją Stanu. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż kapitulacja państwa Zełenskiego będzie oznaczać również zupełne przejęcie przez Putina Białorusi. Taki scenariusz sprawiłby, że nasz kraj niemal w połowie graniczyłby z agresywną Rosją. Europoseł zaznaczył, że wojnę lepiej toczyć nie na swoim terytorium, dlatego odparcie rosyjskiej agresji przez Ukraińców leży w polskim interesie.

– W Polsce pojawiły się takie billboardy (To nie nasza wojna) i wbrew temu, co jest tam napisane – to jest nasza wojna. Zwycięstwo Ukrainy to Polska Racja Stanu. Z dwóch najważniejszych powodów: jeśli padnie Ukraina, padnie i Białoruś. To by oznaczało, że Polska od północy przez wschód jest otoczona przez agresywną Rosję i będziemy mieć kolejną ofiarę. – powiedział Jaki.

– Trzeba być skończonym idiotą, aby nie rozumieć starej reguły Sztuki Wojny: wojnę lepiej toczyć nie na swoim terytorium. Ukraina i Białoruś to nasze wspólne dziedzictwo. Dziedzictwo I Rzeczypospolitej. Dziedzictwo wolności, której Polska była prekursorem i reprezentantem w Europie przez długie wieki. To nasz kod kulturowy i wielkie zobowiązanie – bronić tych, którzy walczą o wolność. Polak zawsze był tam gdzie wolność. – dodał europoseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Mariusz Kałużny: Dyzma z Chobielina opowiada rzeczy, które godzą w interes Polski [WIDEO]

Obajtek: Jeszcze w 2015 roku niemal cała ropa w Grupie ORLEN pochodziła z Rosji