Familia HP – Obiecana Ziemia

Tekst Piosenki: Familia HP – Obiecana Ziemia

[Oxy]
Od momentu urodzenia, moja obiecana ziemia, każdy działa i coś zmienia by się wyrwać, poza schemat, wiesz, to ciężki temat ale my to mamy w genach, każdy z nas tu daje wszystko aby slogan zmienić w real, to miejsce obiecuje wiele tylko dla kumatych, więc biorę się do pracy i ten majk opuszcza statyw, dla tych co nie łapią tego będą spisani na straty, tych co masz przed sobą nie pozwolą na scenariusz taki, nie mam nic, Ty nie masz nic więc zróbmy dobry hip-hop, jak typy od Reymonta poświęcimy temu wszystko, i zgarniemy też wszystko, bo to jest naszą pasją bo ŁDZ to tłustych rymów, i produkcji pasją, spędziłem tu pół życia na tych rapowych patentach, budowałem to od zera teraz dalej to rozkręcam, Oxy i Dąbrowy reprezentant, tak, moja obiecana ziemia, moja ziemia święta!

[Thomas]
Przestań pierdolić że tu nic się nie da zrobić, pakuj torby i w nogi jeśli nie kochasz Łodzi, my mamy charakter, uszanuj starą gwardię bo bujamy osiedlem, miastem, całym państwem! Za każdym razem, gdy wyjeżdżam stąd to zawsze tęsknię wiem że serce jest gdzie dom bo, gdybyś nie był jak jakby Cię nie przyjęli nigdy nie będziesz się czuł jak na obiecanej ziemi, to nasz kurort, górom nie dostaje do pięt choć jest tu szaro, brudno, buro ja tylko tu łapie tlen, tylko tu mamy ten, niepowtarzalny habitat, bo nasz gatunek dorasta w blokach i kamienicach, to robotniczy styl z tych starych fabryk, dziś krosna zamieniliśmy na majki i farby, i nie ma takiej siły która nas zatrzyma, to Afront, to O.S.T.R, Zeus i Familia!

[Zeus]
Jeżeli myślisz że tu wszystko płynie gładko, błąd! Witam Cię w Łodzi która rzadko nie płynie pod prąd, tu się urodzić znaczy co? – mieć pod górę zawsze, nawet na dnie w betonowym bucie w górę patrzeć, tętnić funkiem co daje żagle, wiatr, na bicie płynąć z wiatrem, mieć swój własny fajp, w mieście walka o barwy sza-a-a-rej ulicy, czuć się jak mały karp wśród żarłaczy z ośmiornicy, widzisz! Znosimy ręce w górę, bo tu na dnie, nawet nawet czyste serce zachodzi mułem, grzebiemy tu kulturę choć nas mają za chamów, jak na betonie rosną róże, masz tu kwiaty z Bałut, czasem się jest po uszy w gównie, a czasem jest forsa, stoimy twardo na ziemi lecz ciągnie nas do słońca, nie mamy tu łatwo lecz nie wyrwiesz korzeni, a wszędzie dasz radę ziom, jak dasz w obiecanej ziemi!

Ref: To miasto! Te osiedla! Te ulice! I ta scena! ŁDZ, nasza obiecana ziemia!
Spełniamy swe marzenia, nie ma nic do stracenia! ŁDZ, nasza obiecana ziemia!
Sprawdź to! Spełniamy swe marzenia!
ŁDZ! Nasza obiecana ziemia! Sprawdź to! Nie ma nic do stracenia! ŁDZ! Nasza obiecana ziemia!

Pod stopami mam ten bruk, który dwa wieki temu, wszyscy zgodnie okrzyknęli obiecaną ziemią, dla mnie nie od dziś, a dokładnie jest to samo, z nadzieją patrzę w przyszłość, do tego miasta jadąc, idę pewnym krokiem, bo dobrze znam ten teren, choć los mnie zepchnął, na jego obrzeże, a w dowodzie nie mam napisane że z ŁDZ, to serce pomiędzy dwa moje miasta dziele, tu działam na scenie odkąd pierwszy track mój powstał, potencjał tego miasta jest wielki jak sam Gortat, nie wiem jak dla Ciebie, dla mnie jest jak męka, jak go mc się tu spełnia Łódzki krajobraz nakręca, z tych szarych kolorów wyciągam esencję życia, tu gdzie bieda miesza się z luksusem full wypas, a w tych obietnicach ja znalazłem swoją własną, życie z majkiem w ręku, muzyka moją pasją!

[O.S.T.R]
Nie mów że o tym mieście mamy zapomnieć, to nie czary, tu czas płynie cwany dwa razy wolniej, od Włókniarzy rondem, gniotę gaz pod butem, jedziesz w tą samą stronę, to Cię brat podrzucę, przez powietrze ten smak i Bałucki slang, jaki krew sposób bycia i nieludzki skunk to nasz Łódzki raj, jeśli chcesz tu prawdy o rapie białej broni dreamtexie i rugby, miasto pasji co przekuwa teorię na postęp, jak zbyt mocno fruwasz to Cię pierdolnie wiosłem, i przestronnie odstęp między falami trzymaj, gdzie życie nocne kreśli farbami klimat, chyba wybrani wypad finał, wygrany w domach, nikt się nie spina, spida, mamy to gigant styla, mamy to chwila, dystans prawda dla źrenic, wszystko bez granic dzięki obiecanej ziemi.

[Afront]
Joł, mówią o niej że jest niebezpieczna, że syf, bieda, pato, i dzieci w beczkach, nie mam tutaj obrazu upiększać, powiem za to że nie ma drugiego takiego miejsca, także proszę weź się nie napinaj, chciałem tylko powiedzieć że Łódź ma swój klimat, czuć go też w tych rymach, a jak masz wątpliwości co do tego załącz sobie jakiś film Koterskiego, nie chcę was zwodzić nie jest zbyt słodki w Łodzi, każdy kto był choć raz się zgodzi, ale nie szkodzi, mamy stare mury i bezrobocie obiecanej ziemi, ale też wiarę, rap kulturę, i ochotę by to zmienić, zatem przewiń do początku, złap ten fluid, mówił Kas z Afrontu, prosto z Łódzki ulic.

Ref: To miasto! Te osiedla! Te ulice! I ta scena! ŁDZ, nasza obiecana ziemia!
Spełniamy swe marzenia, nie ma nic do stracenia! ŁDZ, nasza obiecana ziemia!
Sprawdź to! Spełniamy swe marzenia!
ŁDZ! Nasza obiecana ziemia! Sprawdź to! Nie ma nic do stracenia! ŁDZ! Nasza obiecana ziemia!

Wykonanie Piosenki: Familia HP – Obiecana Ziemia

Drugi teledysk FHP z nowego albumu „42”.Numer „Obiecana Ziemia” to hip hopowe spojrzenie na własne miasto w wykonaniu artystów, którzy nierozerwalnie kojarzą się z łódzką sceną. Kapitalny bit spod rąk O.S.T.R.’a, na mikrofonach sześciu doświadczonych mc’s, każdy w swoim indywidualnym stylu, a wszystko okraszone dj’ską robotą DJ Cube’a. Realizacją klipu zajął się Damian Michalak z Dobrekino Studio. Wnętrza Pałacu Poznańskiego udostępniło Muzeum Historii Miasta Łodzi.

Wróć do: Piosenki o Łodzi

Komentarze:

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.