Za: IPN/DrabikPany
w , ,

Pogrzeb „Inki” i „Zagończyka” z udziałem Prezydenta. Andrzej Duda odda cześć bohaterom!

Jak poinformował podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta, Wojciech Kolarski, prezydent Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie Danuty Siedzikówny „Inki” oraz Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”.

Prezydent najpierw weźmie udział w pogrzebowej Mszy Świętej 28 sierpnia w Bazylice Mariackiej, a następnie pojawi się na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku, gdzie spoczną „Inka” oraz „Zagończyk”. Na cmentarzu zaplanowano wystąpienie prezydenta.

W dniu, w którym zaplanowano pogrzeb tych dwoje bohaterów, którzy oddali życie nie godząc się na zniewoloną Polskę, przypada rocznica śmierci „Inki” i „Zagończyka”. Rodziny zdecydowały, że zostaną oni pochowani w jednym grobie. Dzień wcześniej, w sobotę 27 sierpnia, w Kaplicy Królewskiej Bazyliki Mariackiej, w godz. 17-22, mają zostać wystawione trumny ze szczątkami bohaterów.

Wojciech Kolarski, zapowiadając obecność Andrzeja Dudy na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”, przypomniał nie tylko bohaterstwo i niezłomność tych dwoje żołnierzy, ale także oddanie prezydenta sprawie przywracania pamięci żołnierzom wyklętym. 1 marca 2015 roku Andrzej Duda złożył kwiaty pod symbolicznymi grobami „Inki” i „Zagończyka”. – Teraz jako prezydent Polski, jako głowa państwa, w imieniu Rzeczpospolitej wyrazi szacunek uczestnicząc w uroczystościach pogrzebowych naszych narodowych bohaterów – powiedział Kolarski.

Za: pch24.pl, źródło: Polskie Radio

Plan uroczystości pogrzebowych śp. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i śp. Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk”

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polacy dziękują Korwinowi za spoliczkowanie KŁAMCY I DONOSICIELA Michała Boniego!

Kara za brak solidarności w kryzysie imigracyjnym? Europejskie spotkanie w wąskim gronie!