Pogrzeb „Inki” i „Zagończyka” z udziałem Prezydenta. Andrzej Duda odda cześć bohaterom! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 11 lipca, 2020

Pogrzeb „Inki” i „Zagończyka” z udziałem Prezydenta. Andrzej Duda odda cześć bohaterom!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jak poinformował podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta, Wojciech Kolarski, prezydent Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie Danuty Siedzikówny „Inki” oraz Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”.

Prezydent najpierw weźmie udział w pogrzebowej Mszy Świętej 28 sierpnia w Bazylice Mariackiej, a następnie pojawi się na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku, gdzie spoczną „Inka” oraz „Zagończyk”. Na cmentarzu zaplanowano wystąpienie prezydenta.

W dniu, w którym zaplanowano pogrzeb tych dwoje bohaterów, którzy oddali życie nie godząc się na zniewoloną Polskę, przypada rocznica śmierci „Inki” i „Zagończyka”. Rodziny zdecydowały, że zostaną oni pochowani w jednym grobie. Dzień wcześniej, w sobotę 27 sierpnia, w Kaplicy Królewskiej Bazyliki Mariackiej, w godz. 17-22, mają zostać wystawione trumny ze szczątkami bohaterów.

Wojciech Kolarski, zapowiadając obecność Andrzeja Dudy na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”, przypomniał nie tylko bohaterstwo i niezłomność tych dwoje żołnierzy, ale także oddanie prezydenta sprawie przywracania pamięci żołnierzom wyklętym. 1 marca 2015 roku Andrzej Duda złożył kwiaty pod symbolicznymi grobami „Inki” i „Zagończyka”. – Teraz jako prezydent Polski, jako głowa państwa, w imieniu Rzeczpospolitej wyrazi szacunek uczestnicząc w uroczystościach pogrzebowych naszych narodowych bohaterów – powiedział Kolarski.

Za: pch24.pl, źródło: Polskie Radio

Plan uroczystości pogrzebowych śp. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i śp. Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,716FaniLubię
18,064ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy