„Pójść na kolanach do Berlina i przeprosić Merkel”. Wicepremier z rządu Tuska radzi PiSowi! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

„Pójść na kolanach do Berlina i przeprosić Merkel”. Wicepremier z rządu Tuska radzi PiSowi!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jak rząd Beaty Szydło powinien działać w polityce międzynarodowej? Zdaniem Jana Antony’ego Vincenta-Rostowskiego, znanego również jako Jacek Rostowski, politycy PiS powinni iść na kolanach do Berlina i dążyć do pojednania z Angelą Merkel.

Swoje poglądy o konieczności współpracy z Niemcami Jacek Rostowski powiedział na antenie stacji TVN24 BiS. W rozmowie z Jolantą Pieńkowską mówił między innymi o polityce międzynarodowej w kontekście możliwego sukcesu wyborczego Donalda Trumpa, uznawanego – przynajmniej przez wicepremiera w rządzie Donalda Tuska – za polityka prorosyjskiego.

Co Polska powinna zrobić wobec możliwego osamotnienia w stosunkach z Rosją?

Wielka Brytania wykluczona z gry z powodu Brexitu. Obecny polski rząd skłócony i to w taki zasadniczy, głęboki sposób, z Niemcami. I jeżeli Trump wygra – bez sojusznika amerykańskiego. W tej sytuacji uważam, że jedyną rzecz, jaką patriotyczny polityk mógłby zrobić – a patriotyzmu Jarosławowi Kaczyńskiemu nie odmawiam, mimo że zdrowego rozsądku już tak – to jest pójść na kolanach do Berlina i przeprosić Angelę Merkel – radził PiSowi Jacek Rostowski.

Najwyraźniej politykowi PO przez myśl nie przechodzi nawet podmiotowość Polski na arenie międzynarodowej i nasze działanie w geopolityce wolne od protektoratu któregoś z mocarstw. Słowem: jeśli Polska nie pozostanie wasalem wielkich tego świata, to – zdaniem Rostowskiego – jej głos nie będzie słyszalny. Idea niezależnego państwa skupiającego wokół siebie inne kraje regionu o podobnych wyzwaniach i zagrożeniach, jest obca wicepremierowi z rządu PO-PSL.

Za: pch24.pl, źródło: TVN24BiS, niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy