Polacy zaprojektowali respirator, który można „wydrukować” w domu. Kosztuje 200 zł [WIDEO] - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Polacy zaprojektowali respirator, który można „wydrukować” w domu. Kosztuje 200 zł [WIDEO]

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

„Respirator ostatniej szansy” to pomysł zespołu polskich inżynierów, którzy opracowali i udostępnili za darmo projekt urządzenia wspomagającego oddychanie. Może ono być wydrukowane na drukarce 3D. Łączny koszt komponentów to około 200 zł. Szymon Chrupczalski z krakowskiej firmy Urbicum, współtwórca respiratora VentilAid, zastrzega, że nie zastąpi on profesjonalnego urządzenia; może być jednak pomocny w krajach, w których sytuacja w służbie zdrowia jest trudna.

“Wierzymy, że pandemia #COVID19 przejdzie z minimalizowaną krzywdą ludzkości dzięki właściwemu wykorzystaniu technologii i solidarności w dzieleniu się wiedzą.

Jesteśmy grupą inżynierów i projektantów, którzy stale rozwijają się i udostępniają publicznie projekt #VentilAid, respirator open source, który można wykonać w dowolnym miejscu za pomocą #3 Dprinter i #Wentylatory są niezbędne do oddychania w obliczu komplikacji COVID19.
————————–
VentilAid to urządzenie ostateczności, gdy brakuje profesjonalnego sprzętu.” – czytamy na stronie VentilAid

VentilAid open-source ventilator that can be made anywhere locally

We believe #COVID19 pandemic will pass with minimized harm to mankind thanks to proper use of technology and solidarity in sharing knowledge.We are group of engineers and designers who constantly develop and share to the public the #VentilAid project, open source ventilator, that can be made anywhere locally with #3Dprinter and very basic parts. #Ventilators are essential to keep breathing when faced with the complications of COVID19.————————– VentilAid is a last resort device when professional equipment is missing.————————– We encourage:Med-staff, Hospital tech-crew, Engineers and Managers to help us develop this projects and fight ventilator shortages!http://www.ventilaid.org Facebook: https://www.facebook.com/VentilAid-113367330296374/Twitter: https://twitter.com/AidVentil Instagram: https://www.instagram.com/ventilaid/ ————————– Created by: https://urbicum.com

Opublikowany przez VentilAid Niedziela, 22 marca 2020

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy