w ,

Polska miała być omijana szerokim łukiem przez zagraniczne firmy. Wygląda więc na to, że Mercedes, Toyota czy LG inwestują tutaj za karę…

Dotychczasowi beneficjenci III RP rok temu zaczęli straszyć, że Polska – po odsunięciu od władzy PO-PSL – stanie się omijaną szerokim łukiem czarną dziurą europejskiej gospodarki i nikt nie będzie chciał tutaj inwestować swoich pieniędzy.

Początkowo nie wyglądało to dobrze. S&P obniżyło rating, a inwestycje wyhamowały o 10 proc. Kolejne miesiące przyniosły jednak odwrócenie trendu. Decyzje o nowych fabrykach Mercedesa (Daimler), Toyoty czy LG świadczą o tym, że zagraniczni inwestorzy nie bardzo przejmują się groźbami starych pryków z KOD.

Przypomnijmy – Koncern Daimler nie tak dawno poinformował, że wybuduje w Polsce fabrykę silników Mercedesa. Minimalna wartość inwestycji przekroczy 2 mld zł. W październiku Toyota ogłosiła, że w ciągu dwóch lat przeznaczy 650 mln zł na rozbudowę fabryki w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach, gdzie będą produkowane m.in. nowe silniki oraz przekładnie do napędów hybrydowych. Również w październiku koncern LG ogłosił decyzję o rozpoczęciu budowy pierwszej w Europie fabryki, w której będą produkowane baterie do samochodów elektrycznych. Inwestycja o wartości ponad 1,3 mld zł.

Jak widać zagraniczni inwestorzy nie wystraszyli się pohukiwań dotychczasowych beneficjentów III RP i starych pryków z KOD na temat “reżimu” panującego obecnie nad Wisłą. Po kilku miesiącach przeczekania i obserwacji otworzył się worek z nowymi inwestycjami. No chyba, że wspomniane Daimler, Toyota czy LG inwestują tutaj za karę…

https://www.youtube.com/watch?v=VfQUSK1PRDI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Rząd Niemiec chce zakazać małżeństw dzieci. Znów w ruch pójdą Jugendamty?

Oto jak wygląda ośrodek dla “uchodźców” po posiłku…