Polska zaoferowała gotowość wysłania do Grecji stu funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz stu policjantów, aby wesprzeć tej kraj w związku z kryzysem migracyjnym na granicy z Turcją. 

Polska pomoże Grecji w uszczelnieniu granicy z Turcją, aby wesprzeć kraj w związku z kryzysem migracyjnym. Nie ma zgody na przyjęcie uchodźców ani przymusową relokację – takie stanowisko przedstawił w Brukseli minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński, który uczestniczył w nadzwyczajnym spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych.

“W imieniu polskich władz złożyłem deklarację, że Polska jest w stanie bardzo szybko, jeżeli będzie taka potrzeba, wysłać do Grecji 100-osobowy oddział Straży Granicznej i 100-osobowy oddział Policji.” – powiedział dziennikarzom w Brukseli Kamiński.

– Jesteśmy w stanie udzielić Grekom bardzo realnej pomocy – stwierdził minister, a słowa którego cytuje Polskie Radio 24. Stacja wyjaśnia, że polskie służby przekazały już deklarację w tej sprawie do Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej – Frontex.

– Relokacja uchodźców nie wchodzi w grę. To jasno dzisiaj zostało powiedziane przeze mnie. Żadne rozmowy na temat przymusowych relokacji nie wchodzą w grę. W grę wschodzi realna obrona granicy grecko-tureckiej, którą traktujemy jako zewnętrzną granicę UE. Tu Polska przedstawia konkretne, realne propozycje, które mogą uspokoić sytuację na granicy UE – zaznaczył Kamiński.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here