Polska przeciw Nord Stream 2 "Inwestycja podważa unijną solidarność energetyczną" - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Polska przeciw Nord Stream 2 “Inwestycja podważa unijną solidarność energetyczną”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Polska przejmuje inicjatywę w Unii w sprawie zablokowania budowy gazociągu Nord Stream 2. Warszawa wywiera coraz mocniejszą presję na Komisję Europejską, żeby zajęła jasne stanowisko w tej sprawie. Polskie stanowisko popierają państwa bałtyckie i bałkańskie oraz Grupa Wyszehradzka.

Według planów gazociąg Nord Stream II ma rozpocząć wysyłanie ogromnej ilości gazu do Niemiec już w 2019 roku. Gazociąg omija Polskę i Ukrainę osłabiając nasze bezpieczeństwo energetyczne. Zagraża także innym państwom Europy Środkowej. Według przedstawicieli konsorcjum realizującego gazociąg, projekt jest czysto komercyjny i nikomu nie zaszkodzi. Wciąż jasnego stanowiska w sprawie budowy, która jest niezgodna z prawem Unii Europejskiej, nie zajęła Komisja Europejska.

– Oczekujemy od Komisji Europejskiej, że wypełni to do czego się zobowiązała oraz będzie stała na straży dyrektyw i decyzji, które sami podejmujemy. Chodzi o to, by Komisja Europejska sprawdziła, czy przestrzegane są w realizacji tej inwestycji te normy i zasady, które Unia Europejska, przy tego typu inwestycjach przyjęła, że powinny być zachowane – zaznacza Beata Szydło, premier RP.

Polskie stanowisko w sprawie gazociągu jest bardzo jasne. Inwestycja podważa unijną solidarność energetyczną. Polskę w sprawie Nord Stream 2 na ostatnim szczycie unijnym poparły państwa bałtyckie i bałkańskie oraz Grupa Wyszehradzka.

– Grupa państw, które są zainteresowane tym, żeby rozwiązać problem Nord Stream 2 jest coraz większa i – to mogę powiedzieć – daje nadzieję na to, że Komisja Europejska zabierze wreszcie w tej sprawie głos – dodała Beata Szydło.

Akcjonariuszami spółki planującej budowę gazociągu Nord Stream 2 są firmy z Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Austrii. Za: radiomaryja.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,742FaniLubię
18,065ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy