Polski dziennikarz pobity w rosyjskiej telewizji. Bronił prawdy historycznej o sowieckich „wyzwolicielach" - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Polski dziennikarz pobity w rosyjskiej telewizji. Bronił prawdy historycznej o sowieckich „wyzwolicielach”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Polski dziennikarz Tomasz Maciejczuk, mieszkający na co dzień Moskwie, brał udział w dyskusji w jednym z programów emitowanych przez rosyjską stację telewizyjną NTV. Podczas wymiany opinii powiedział, że Sowieci byli „czerwonymi faszystami”, a komunizm jest zbrodniczą ideologią. Wypowiedź ta nie spodobała się jednemu z uczestników dyskusji, który na wizji podbiegł do Polaka i kilkukrotnie uderzył go pięściami.

Zdarzenie, które miało miejsce podczas emisji jednego z programów publicystycznych na antenie rosyjskiej NTV wywołało falę komentarzy w sieci. Polski dziennikarz nie zgodził się ze swoim przedmówcą, który powielał obecną w rosyjskiej propagandzie teorię o tym, że Armia Czerwona niosła wyzwolenie poszczególnym krajom i narodom, uwalniając Europę od ucisku ze strony nazistowskich Niemiec. Rosyjski ekspert twierdził również, że komunizm nie był wcale takim złym systemem. W odpowiedzi na jego opinie, Tomasz Maciejczuk zdecydowanie podkreślił, że Sowieci byli „czerwonymi faszystami”, komunizm był zbrodniczą ideologią, a Związek Radziecki okupantem europejskich narodów.

Na reakcję ze strony rosyjskiego oponenta nie trzeba było długo czekać. Mężczyzna po usłyszeniu słów Polaka natychmiast podbiegł do niego i wymierzył kilka zdecydowanych ciosów. Po chwili zamieszania interweniowali prowadzący program i obsługa przebywająca w studiu.

– Chciałbym podkreślić, że Związek Radziecki mordował Polaków jeszcze przed II wojną światową. W 1937 roku rozpoczęła się polska operacja NKWD, w której zginęło 111 tys. obywateli Związku Radzieckiego polskiego pochodzenia. 28 tys. zostało wysłanych do Gułagu, a 100 tys. deportowano. W okresie 1939-1941, 350 tys. Polaków zostało deportowanych w głąb Związku Radzieckiego – tłumaczył Tomasz Maciejczuk w nagraniu zamieszczonym na swoim kanale YouTube. Przypomniał również, że polscy oficerowie zamordowani w Katyniu to także ofiary „wyzwolicieli” z Armii Czerwonej.

– Uważam, że czerwonoarmiści dali nam zło. Przynieśli totalitarny ustrój komunistyczny, którego Polacy wcale nie chcieli. Ten ustrój został nam przyniesiony na sowieckich czołgach, a nie został wybrany przez Polaków w referendum czy też na wyborach. (….) To nie pierwszy raz kiedy zostałem zaatakowany w rosyjskiej telewizji. Tutaj bardzo często obraża się Polskę i Polaków, ale także Ukraińców, Białorusinów, Estończyków, Finów, Amerykanów i robi się to w sposób bardzo wulgarny, a prowadzący programy na to nie reagują – tłumaczył Tomasz Maciejczuk w nagraniu wideo.

Za: pch24.pl, źródło: wp.pl, YouTube

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy