POLSKIE REALIA: Kobiety zamiast tragicznej pracy na "śmieciówce" wybierają 500+ i zajmowanie się dziećmi - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

POLSKIE REALIA: Kobiety zamiast tragicznej pracy na “śmieciówce” wybierają 500+ i zajmowanie się dziećmi

on

- Reklama-

Lamentują, bo 150 tys. kobiet postanowiło zostać w domu ze swoimi dziećmi, zamiast układać towar na umowie śmieciowej za kilka złotych na godzinę…

- Reklama -
- Reklama -


Oficjalne szacunki wskazują, że po wprowadzeniu w życie programu “Rodzina 500+” ok. 150 tys. kobiet postanowiło zrezygnować z pracy i zostać w domu ze swoimi dziećmi. Media mainstreamowe zaczęły lamentować, że z rynku pracy “odpłynęły kobiety wykonujące ciężkie i nisko płatne zajęcia”.
Niestety lamentom tym nie towarzyszy jakakolwiek refleksja: czy coś z polskim rynkiem pracy było jednak nie tak? Ile bowiem musiały zarabiać te kobiety, że teraz zamiast szukać pracy wolą zajmować się swoimi dziećmi w domu?

GUS wskazuje, że od marca do września o 150 tys. wzrosła liczba biernych zawodowo kobiet. Jako powód niepodejmowania pracy najczęściej wskazują “obowiązki rodzinne związane z prowadzeniem domu”. Z uwagi na powyższe w mediach mainstreamowych pojawiły się komentarze, których treść była mnie więcej następująca: 500+ ma fatalne skutki dla gospodarki, bo z rynku pracy uciekło 150 tys. kobiet, które do tej pory wykonywały ciężkie i nisko płatne zajęcia.

Niestety w ślad za taką narracją nie poszła jakakolwiek refleksja na temat tego, jakie były rzeczywiste powody bezprecedensowego “odpływu” kobiet z rynku pracy. Niemal nikt nie wskazuje na niewątpliwą patologie w postaci zabójczo niskich zarobków. Fakt, że kobiety wolą być w domu ze swoimi dziećmi, aniżeli przerzucać towar na półkach w hipermarkecie za marne grosze, nie został został odnotowany w ogóle.

W kontekście powyższego warto jednoznacznie wypunktować, że nie jest problemem sam program 500+, za którego pomocą państwo premiuje finansowo ludzi posiadających dzieci. Problemem jest niedowartościowanie ludzkiej pracy, które powoduje, iż nie tylko ze społecznego, ale także ekonomicznego punktu widzenia kobiety wolą zostać w domu z dziećmi. I takiego komentarza zabrakło mi w mediach komentujących ostatnie doniesienia GUS.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,234FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy