w ,

Porozumienie 9 krajów zachodniej Europy przeciw polskim przewoźnikom

Porozumienie podpisane przez ministrów  ds. transportu zakłada zwalczanie „dumpingu socjalnego” oraz „nieuczciwej konkurencji” jaką mają stosować przewoźnicy z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Umowa podpisana przez przedstawicieli: Francji, Austrii, Belgii, Danii, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Szwecji oraz Norwegii, zakłada konieczność odbycia 48 godzinnego łikendowego wypoczynku kierowców w kraju pochodzenia co jest logistycznie niemożliwe do zaplanowanie w przypadku kierowców z takich krajów jak Polska, Węgry, Czechy lub Rumunia promując tym samym lokalnych przewoźników. Dokument ma zakładać też regulacje przewozów do 3,5t.

ZOBACZ: Solidarność europejska w praktyce: Unia nie chce kar dla Gazpromu za wyzyskiwanie Polski i innych krajów Europy Środkowej

Podpisane w zeszłym miesiącu porozumienie dobitnie pokazuje dwie ważne rzeczy, to że wspólny rynek unijny o tyle istnieje o ile pozwala na ekspresję przewag krajów starej unii, a to właśnie możliwość konkurowania naszymi niższymi cenami i płacami, dziś określanych jako nieuczciwa konkurencja i dumping socjalny, była jednym z argumentów podczas referendum akcesyjnego.

Po drugie w świetle obecnie trwającej awantury o obsadę faktycznie mało znaczącego stanowiska, sprawa boleśnie pokazuje gdzie znajdują się priorytety unijnej polityki obecnej formacji rządzącej.

https://www.youtube.com/watch?v=11rUX1OU6OY

Za: narodowcy.net, cargonews.pl, gazetaprawna.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wielki Piątek dniem wolnym od pracy na Węgrzech

Jak Niemcy z Rosjanami, przy biernej postawie rządu Tuska, porty w Szczecinie i Świnoujściu zablokowali