Porozumienie 9 krajów zachodniej Europy przeciw polskim przewoźnikom - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Porozumienie 9 krajów zachodniej Europy przeciw polskim przewoźnikom

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Porozumienie podpisane przez ministrów  ds. transportu zakłada zwalczanie „dumpingu socjalnego” oraz „nieuczciwej konkurencji” jaką mają stosować przewoźnicy z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Umowa podpisana przez przedstawicieli: Francji, Austrii, Belgii, Danii, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Szwecji oraz Norwegii, zakłada konieczność odbycia 48 godzinnego łikendowego wypoczynku kierowców w kraju pochodzenia co jest logistycznie niemożliwe do zaplanowanie w przypadku kierowców z takich krajów jak Polska, Węgry, Czechy lub Rumunia promując tym samym lokalnych przewoźników. Dokument ma zakładać też regulacje przewozów do 3,5t.

ZOBACZ: Solidarność europejska w praktyce: Unia nie chce kar dla Gazpromu za wyzyskiwanie Polski i innych krajów Europy Środkowej

Podpisane w zeszłym miesiącu porozumienie dobitnie pokazuje dwie ważne rzeczy, to że wspólny rynek unijny o tyle istnieje o ile pozwala na ekspresję przewag krajów starej unii, a to właśnie możliwość konkurowania naszymi niższymi cenami i płacami, dziś określanych jako nieuczciwa konkurencja i dumping socjalny, była jednym z argumentów podczas referendum akcesyjnego.

Po drugie w świetle obecnie trwającej awantury o obsadę faktycznie mało znaczącego stanowiska, sprawa boleśnie pokazuje gdzie znajdują się priorytety unijnej polityki obecnej formacji rządzącej.

Za: narodowcy.net, cargonews.pl, gazetaprawna.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,888ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy