Poseł Platformy o PiS: “Będzie dePiSyzacja, tak jak była denazyfikacja, dekomunizacja, deratyzacja”

0
7569

Niezwykle frustrująco musi wpływać na posłów „totalnej opozycji” ich całkowita bezsilność. Nie pomogło bieganie na skargę Brukseli, pucz zakończył się ciamajdanem, a w sondażach Prawo i Sprawiedliwość nie daje reszcie żadnych szans. Pozostało więc tylko złorzeczenie i obrzucanie ugrupowania rządzącego coraz to bardziej obraźliwymi słowami. Przebił jednak wszystkich poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński. 

Wspomniany parlamentarzysta ostatniego dnia lutego spotkał się z sympatykami PO w Namysłowie. To, co tam zaprezentował, trudno nazwać inaczej niż szczyt pogardy i mowa nienawiści w krańcowym wydaniu.

Będziemy musieli odbudować państwo. Co po PiS-ie? Depisyzacja, tak jak była denazyfikacja, dekomunizacja, już nie powiem o deratyzacji czy dezynsekcji  – oznajmił zgromadzonym.

Wypowiedź Wilczyńskiego skomentował dla portalu tvp.info m.in. poseł Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości.

“Jestem w szoku. Naprawdę. To jest przerażający język hitlerowskiej propagandy, gdy ludzie byli porównywani do szczurów czy insektów. To porażająca nienawiść, którą PO rozsiewa od dawna, to budowanie takiego typu atmosfery, której skutkiem był polityczny mord na naszym działaczu, świętej pamięci Marku Rosiaku”

– podkreślił. – Platforma Obywatelska chciałaby Polakom konserwatywnie myślącym, popierającym prawicę, odebrać godność ludzką, a to już nie jest polityka. To niebezpieczny fanatyzm – dodał.

Ryszard Wilczyński to ten sam poseł, który 16 grudnia ubiegłego roku – kiedy PO z Nowoczesną rozkręciły ciamajdan – grzebał w notatkach Jarosława Kaczyńskiego zostawionych na sali plenarnej sejmu.

Informacja prasowa za: niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here