Pracownik "Wyborczej" nazwał Polaków przymusowo przesiedlonych na Sybir mianem "imigrantów". Internauci go ZNISZCZYLI! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Pracownik “Wyborczej” nazwał Polaków przymusowo przesiedlonych na Sybir mianem “imigrantów”. Internauci go ZNISZCZYLI!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Po agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku setki tysięcy polskich mieszkańców Kresów uległo przesiedleniu. Spora grupa z nich została przymusowo deportowana m.in. na daleką Syberię. Przesiedlenia Polaków miały miejsce także wcześniej (pierwsze już po 1768 roku). Tymczasem Paweł Wroński, jeden z czołowych dziennikarzy “Gazety Wyborczej”, w toku dyskusji na temat napływających do Europy migrantów z Bliskiego Wschodu, stwierdził, że Polacy przymusowo deportowani w głąb Rosji byli… imigrantami! Dlaczego Wrońskiemu pomyliła się deportacja z imigracją?

Przymusowe wywózki na Sybir były wielką tragedią. Po pierwsze – Polacy byli siłą zmuszani do opuszczenia swoich rodzinnych stron (w przesiedleniach nie było elementu dobrowolności). Po drugie – deportacja na Sybir oznaczała w praktyce, że pozostawało się tam do końca życia. Nie było możliwości powrotu. Polacy trafiali tam bez pieniędzy, bez majątku, z tym co zdołali zabrać pod rękę. Na miejscu musieli walczyć o przeżycie, podejmując się ciężkich prac fizycznych (mimo, iż formalnie nie było przymusu pracy).

Dlaczego Pawłowi Wrońskiemu z “Gazety Wyborczej” pomyliła się deportacja z imigracją? To trochę tak, jakby pomylić krzesło z krzesłem elektrycznym. Z jego tłumaczeń, jakie można znaleźć pod wpisem na twitterze wynika, że opinię tą niestety wygłosił całkiem świadomie i z premedytacją.

Wroński jest dziennikarzem “Gazety Wyborczej” od 1991 roku. To autor wielu reportaży, wywiadów (głównie o tematyce historycznej). W 2005 był korespondentem w Iraku. W 2014 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2012 został odznaczony przez ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka Srebrnym Medalem “Za zasługi dla obronności kraju”.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,504FaniLubię
18,035ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy