w , ,

Premier Morawiecki o sytuacji na Białorusi!

Sytuacja na Białorusi jest niewątpliwie sytuacją trudną. Głos w sprawie zabrał min. polski premier Mateusz Morawiecki. W kwestii tej rozmawiał telefonicznie z z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem, przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen oraz komisarzem UE ds. sąsiedztwa i rozszerzenia Olivérem Várhelyim.

Sytuacja na Białorusi uległa zaognieniu po ogłoszeniu wyniku wyborów prezydenckich. Wbrew wcześniejszym sondażom, zwycięzcom wyborów został urzędując od bezmała dwóch dekad – Aleksandr Łukaszenka. Osiągnął on zawrotny wynik ponad 80% głosów.

Premier wystosował do władz europejskich list.

Polska wciąż pamięta przełom 1989 roku i zawsze wspiera swoich sąsiadów.
Zaapelowałem do Przewodniczącego Rady Europejskiej Charles Michel i szefowej European Commission Ursuli von der Leyen o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Council of the European Union i podjęcie przez Unię Europejską zdecydowanych działań wobec wydarzeń na Białorusi.
Mamy obowiązek solidarnie wspierać Białorusinów!

Polska wciąż pamięta przełom 1989 roku i zawsze wspiera swoich sąsiadów. Zaapelowałem do Przewodniczącego Rady…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Premier zwrócił uwagę, że Unia Europejska winna być liderem w tej części Europy i jako lider ma obowiązek solidaryzowania się z Białorusinami. Przypomniał przy tym, że rezygnacja ze swojej roli rozjemcy, może spowodować eskalację konfliktu i dużo więcej ofiar analogicznie do innych sytuacji w regionie, znanych z przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Odlot Trzaskowskiego. Wstyd i hańba!

Rewolucja pożera własne dzieci. Obrońcy wolności słowa cenzurują siebie nawzajem.