Premier Szydło do Węgrów: "Łączy nas przyjaźń i zrozumienie" - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Premier Szydło do Węgrów: “Łączy nas przyjaźń i zrozumienie”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Na Zamku Królewskim w Warszawie premier Beata Szydło symbolicznie i uroczyście przekazała prezydencję w V4 Węgrom. Spotkanie miało miejsce 19 czerwca, chociaż faktycznie polskie przewodniczenie Grupie trwa do 30 czerwca 2017 r. – Możemy mieć różne zdania i cele, ale łączą nas nasi obywatele, nasze bezpieczeństwo, wspólne pojmowanie solidarności, szacunku dla siebie, rozumienia własnej tożsamości, kultury, pamiętania skąd jesteśmy i myślenia tymi kategoriami o przyszłości Europy. Chcemy, by Unia Europejska rozwijała się tak jak rozwija się Grupa Wyszehradzka, czyli bezpiecznie, szybko, nastawiona na sprawy swoich mieszkańców – powiedziała polska premier.

Zdaniem Beaty Szydło Grupa Wyszehradzka jest dla wielu Europejczyków punktem odniesienia, wyznaczającym przywiązanie do wartości i cementującym nasz kontynent. Szefowa rządu podziękowała Bohuslavovi Sobotce, Robertowi Fico i Viktorowi Orbanowi za wspólne doprowadzenie do tego.

Beata Szydło przekazała Viktorowi Orbanowi srebrną monetę z wizerunkiem Jadwigi Andegaweńskiej, która była królewną węgierską, polskim królem, świętą i patronką Polski. Wizerunek Jadwigi widniejący na monecie jest wzorowany na obrazie znajdującym się w Zamku Królewskim, w którym odbywała się uroczystość przekazania prezydencji w V4.

Przejmujący z rąk Szydło prezydencję Viktor Orbán podziękował polskiej premier za prezent. – Dziękuję za ten talizman, który ma przynieść szczęście. Zawsze uważaliśmy Polaków za wielki naród, ale jeżeli grosz jest z tak wielkiego srebra, to ma to ogromne znaczenie – powiedział.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,742FaniLubię
18,065ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy