w ,

Propolskie i prorodzinne samorządy bez pieniędzy unijnych.

Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące „stref wolnych od LGBTI” lub „praw rodzinnych”, zostało odrzuconych

Taki ton wypowiedzi towarzyszy eurokratom. W tym wypadku wypowiedz ta pochodzi z tweeta Heleny Dalli – unijnego komisarza do spraw równości. Wypowiedź ta podszyta jest fałszywymi informacjami, gdyż “Strefy wolne od LGBT” to tak naprawdę wymysł aktywistów LGBT.

Sprawę skomentowało Ordo Iuris:

Decyzja zakomunikowana przez komisarz Helenę Dalli nosi znamiona zakazanej przez prawo UE nieuzasadnionej dyskryminacji (art. 3 TFUE). Brak w prawie unijnym jakiejkolwiek podstawy prawnej, która pozwalałaby komisarz na podejmowanie decyzji w oparciu o kryteria ideologiczne.
(…)
Instytut Ordo Iuris zwróci się do z formalnym wnioskiem o przedstawienie wyjaśnień i podanie podstawy prawnej podjętych przez KE ideologicznej decyzji. Udzielimy też prorodzinnym samorządom nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym w zakresie ochrony ich dóbr osobistych – mówił dr Tymoteusz Zych – prezes OI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„To jest szturm! To tęcza. To atak!” W Warszawie środowiska LGBT zaatakowały Chrystusa

Środowiska LGBT zaatakowały Marszałka Piłsudskiego i Wincentego Witosa! Wulgarne napisy: “Je*cie się”