Przed sądem za obronę życia! Feministki krzyczały do nich: „Szkoda, że was nie wyskrobali” - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Przed sądem za obronę życia! Feministki krzyczały do nich: „Szkoda, że was nie wyskrobali”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W poniedziałek 30 października w Sądzie Rejonowym w Szczecinie odbyła się rozprawa, podczas której sześcioro młodych wszechpolaków zostało obwinionych o zakłócenie przebiegu legalnego zgromadzenia o nazwie „Czarny Protest”.

Kilkoro wszechpolaków w przypływie spontanicznej, młodzieńczej odwagi, kierując się pragnieniem pobudzenia do refleksji uczestników protestu, udało się na miejsce, aby zamanifestować tam swój szacunek dla ludzkiego życia i przekonanie o niezbywalnej godności każdego człowieka.

– Chciałam zobaczyć manifestację, z której postulatami nie mogę się zgodzić. Myślałam, że co najwyżej spotkają mnie krzywe spojrzenia, nie spodziewałam się takiej agresji i wyzwisk. I padały one z ust kobiet. To był dla mnie szok… – mówiła podczas rozprawy Dorota Jacieczko.

– Wcale nie przeszkadzaliśmy. Trzymałem transparent, ale staliśmy w milczeniu. To oni byli agresywni. Opluwali nas, polewali wodą, bili parasolkami. Kolega nawet dostał w twarz. – tłumaczył sędziemu Artur Szczodry, który osobiście doświadczył wówczas przemocy.

Młodzieży broni szczecińska koordynatorka fundacji Życie i Rodzina, Małgorzata Milewska: – Wykazali się dużą odwagą w obronie życia i wartości. Dla zwolenników obrony praw dziecka już są zwycięzcami. To szlachetni młodzi ludzie.

Na sali jako świadkowie wypowiadały się również przedstawicielki środowisk feministycznych, które insynuowały, iż wszechpolacy działali w celach politycznych, ponieważ chcieli wykorzystać rozemocjonowany tłum.

Na prośbę sędziego członkowie Młodzieży Wszechpolskiej cytowali obelgi, które padły pod ich adresem podczas Czarnego Protestu.. „Wyp…ać do kościoła”, „Wynocha!”, , „Szkoda, że was nie wyskrobali!”, „Kościelne k…y!”. Organizatorki protestu nie potrafiły się jednak jednoznacznie odnieść do tych obelg, gdyż, jak tłumaczyły, nie były w istocie bezpośrednimi świadkami zdarzeń, lecz powtarzały relacje zasłyszane od innych uczestników.

Sprawa nie została rozstrzygnięta, dalsze postępowanie odbywać się będzie od przyszłego roku.

Czarny Protest został zorganizowany jesienią ubiegłego roku przez środowiska feministyczne i miał na celu wyrażenie poparcia dla radykalnych, lewicowych postulatów takich jak: aborcja na życzenie czy odebranie lekarzom prawa do „klauzuli sumienia”.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,233FaniLubię
17,864ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy