w

Przygody Wojtka w Piekle 2 – Zabawa z Kolegami

W tym niezwykle pięknie wykonanym odcinku Generał Wojtek spotyka się z dawnymi przyjaciółmi, z którymi od dawna współpracował. Spotkanie w tak miłym gronie trzeba okraszyć kilkoma cytatami o gościu przez, którego ginęli nasi rodacy:

Dla mnie zawsze pozostanie mężem stanu. To człowiek dwóch decyzji. Jedna to wprowadzenie stanu wojennego. Druga to Okrągły Stół. Pięknie zaczął i pięknie skończył.
Jerzy Urban

Generała Jaruzelskiego uważam za postać kryształową, człowieka honoru i wielkich zasług.

Maria Szyszkowska

Taka jest polska historia, że Wojciech Jaruzelski szedł od Lenino do Berlina. (…) Oczywistą rzeczą jest to, że jeżeli są zaproszeni polscy kombatanci przez stronę rosyjską, a jeżeli jednym z nich jest były prezydent, no to się go w sposób szczególny szanuje i nie robi się z tego sprawy publicznej. Ja uważam, że w interesie nas wszystkich leży to, aby nie rozdrapywać tego problemu.

Bronisław Komorowski

Wojtek-w-Piekle-2
Wojtek-w-Piekle-2

I na koniec kilka normalnych cytatów o czerwonym kacie:

Obecne państwo polskie w swojej urzędniczo politycznej emanacji to konstrukcja wcale nie stworzona przez Michnika, Mazowieckiego czy Balcerowicza. To państwo zmajstrowane przez Jaruzelskiego, dla którego naiwność połączona z pewnego rodzaju dziecięcym cynizmem tych trzech filarów III RP była potrzebna bardziej jako przykrywka niż spoiwo.

Tomasz Sakiewicz

Odpowiedzialny za dziesięciolecia prześladowań Kościoła gen. Jaruzelski pobiera emeryturę rządową. Kazał zabijać w Gdańsku w roku 1970, kazał zabijać w 1981 r. – to wiemy i to oczywiste. Rzadziej myślimy o tym cichym okresie, gdy niby nic się nie działo, a on był ministrem obrony narodowej – wtedy prześladowano księży, tworząc kompanie karne dla kleryków, zrywając medaliki z szyi poborowych, odmawiając dostępu do niedzielnej mszy świętej, sakramentów, prześladując zawodowych wojskowych za ślub kościelny lub posłanie dziecka do Pierwszej Komunii.

– Wojciech Jaruzelski

I jeszcze film:

Czerwony KAT – MORDERCA I ZLODZIEJ wojtek jaruzelski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Przygody Wojtka w Piekle #1

Piosenki o Krakowie

Piosenki o Krakowie