Ranking ryzyka terroryzmu wg brytyjskiego MSZ: Polska wśród najbezpieczniejszych państw Europy!

0
25709

Zdaniem brytyjskiego MSZ (British Foreign and Commonwealth Office) Polska jest jednym z najbezpieczniejszych państw na Starym Kontynencie pod względem ryzyka wystąpienia ataku terrorystycznego.

Wnioski te potwierdzają niezależne badania na temat terroryzmu. Okazuje się, że nasz kraj jest jednym z nielicznych państw na świecie, które w ostatnich latach nie doświadczyło aktów terroru. Czyżby jednolitość narodowościowa oraz brak antagonistycznie nastawionych mniejszości religijnych miał jednak swoje plusy?

Brytyjskie MSZ (British Foreign and Commonwealth Office) opublikowało w tym roku raport, z którego wynika, iż Polska jest na 4. miejscu w rankingu najbezpieczniejszych państw w Europie. Ryzyko przeprowadzenia zamachu terrorystycznego, w którym zginęliby brytyjscy obywatele, jest u nas bardzo niewielkie. Bezpieczniej pod tym względem jest tylko w Łotwie, Estonii i Litwie. Na drugim biegunie ryzyka znalazły się takie państwa jak: Francja, Belgia, Hiszpania, Niemcy, Turcja czy Rosja. Z wysokim ryzykiem należy się liczyć w: Holandii, Danii, Szwecji, Włoszech, Austrii, Bośni, Czarnogórze, Cyprze, Grecji czy na Ukrainie.

Z informacji opublikowanych przez MSZ Wielkiej Brytanii można wysnuć następujący wniosek: zagrożenie przeprowadzenia zamachu terrorystycznego jest większe tam, gdzie żyją religijni radykałowie lub grupy o charakterze separatystycznym. Tam, gdzie takie problemy nie występują ryzyko przeprowadzenia zamachu jest znacznie mniejsze.

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here