Ranking ryzyka terroryzmu wg brytyjskiego MSZ: Polska wśród najbezpieczniejszych państw Europy! - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Ranking ryzyka terroryzmu wg brytyjskiego MSZ: Polska wśród najbezpieczniejszych państw Europy!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zdaniem brytyjskiego MSZ (British Foreign and Commonwealth Office) Polska jest jednym z najbezpieczniejszych państw na Starym Kontynencie pod względem ryzyka wystąpienia ataku terrorystycznego.

Wnioski te potwierdzają niezależne badania na temat terroryzmu. Okazuje się, że nasz kraj jest jednym z nielicznych państw na świecie, które w ostatnich latach nie doświadczyło aktów terroru. Czyżby jednolitość narodowościowa oraz brak antagonistycznie nastawionych mniejszości religijnych miał jednak swoje plusy?

Brytyjskie MSZ (British Foreign and Commonwealth Office) opublikowało w tym roku raport, z którego wynika, iż Polska jest na 4. miejscu w rankingu najbezpieczniejszych państw w Europie. Ryzyko przeprowadzenia zamachu terrorystycznego, w którym zginęliby brytyjscy obywatele, jest u nas bardzo niewielkie. Bezpieczniej pod tym względem jest tylko w Łotwie, Estonii i Litwie. Na drugim biegunie ryzyka znalazły się takie państwa jak: Francja, Belgia, Hiszpania, Niemcy, Turcja czy Rosja. Z wysokim ryzykiem należy się liczyć w: Holandii, Danii, Szwecji, Włoszech, Austrii, Bośni, Czarnogórze, Cyprze, Grecji czy na Ukrainie.

Z informacji opublikowanych przez MSZ Wielkiej Brytanii można wysnuć następujący wniosek: zagrożenie przeprowadzenia zamachu terrorystycznego jest większe tam, gdzie żyją religijni radykałowie lub grupy o charakterze separatystycznym. Tam, gdzie takie problemy nie występują ryzyko przeprowadzenia zamachu jest znacznie mniejsze.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,487FaniLubię
18,038ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy