w ,

Rasistowskie metody Google? Chcą nam wmówić, że czarne jest białe, a białe czarne

Firma Google kierując się poprawnością polityczną osiągnęła szczyt absurdu i żenady, a jej działanie jest bulwersujące. Oczywiście na interwencję środowisk, które słowa „równość”, „tolerancja” i „różnorodność” nie możemy liczyć, ponieważ dyskryminacja dotyczy ludzi o białym kolorze skóry.

Sytuacja jest tak absurdalna, że aż trudno w nią uwierzyć. Udowadnia ona jednak, że nie ma takiej bezczelności, do której nie posuną się liberalne środowiska, byle tylko móc realizować swoją propagandę.

Okazuje się, że od pewnego czasu, wpisując w najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową frazę „white couple” (biała para) ujrzymy sugerowane przez Google fotografie przedstawiające pary osób w bliskiej relacji: jedna z nich jest biała, a druga czarnoskóra. Trudno zakładać przypadek, gdyż nie jest to pojedyncze zdjęcie, a cała seria fotografii. Warto odnotować, że gdy przedrzemy się już przez gąszcz proponowanych przez wyszukiwarkę zdjęć, to pierwszą białoskórą parą, na jaką trafimy będzie… para homoseksualna.

Oczywiście można powyżej opisaną sytuację lekceważyć zrzucając wszystko na karb wadliwie działającego kodu przeglądarki czy zabawny tzw. zbieg okoliczności. Ale wygląda to identycznie również w innych wariantach wyszukiwań. Wpisując w języku angielskim frazę „biała kobieta z dziećmi” naszym oczom ukażą się propozycje Google’a przedstawiające kobietę (owszem, białą) otoczoną wianuszkiem czarnoskórych dzieci; szukając „europejskich postaci historycznych” ujrzymy dzieła sztuki prezentujące całą plejadę afrykańskich księżniczek; „szczęśliwa biała amerykańska kobieta” jest – co prawda szczęśliwą – ale czarnoskórą, stereotypową wręcz Afroamerykanką z fryzurą afro na głowie; wyszukując „białych mężczyzn z białymi kobietami” również natrafimy na zdjęcia par przedstawiających całą gamę etnicznych miraży – biały mężczyzna z czarnoskórą kobietą, biały mężczyzna z Azjatką, białą kobieta z czarnoskórym mężczyzną.

Przykładów jest sporo więcej, dlatego przypadek nie może być nawet brany pod uwagę w trakcie szukania odpowiedzi na pytanie „po co?”. A postawienie go jest niezwykle zasadne, ponieważ Google, największy gracz na rynku internetowym, ma wpływ na miliardy ludzi na całym świecie.

Czemu ma służyć ta szyta zbyt grubymi nićmi inżynieria społeczna?

Za: pch24.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Metoda jest prosta – rezygnować z produktu tejże korporacji – rozumiem, że w pewnych rzeczach jest wyszukiwarka najlepsza, ale jeśli szukamy czegoś, co w naszym odczuciu łatwo będzie znaleźć, korzystajmy z innych wyszukiwarek. Ruch w interesie spadnie, nie będzie tylu informacji o użytkowniku do sprzedania, to może zaczną się liczyć z ludźmi. Jest Bing, jest Yahoo, DuckDuckGo, Exalead, Yandex. Nie namawiam do korzystania z którejś z nich w ciemno, ale naprawdę, alternatywa bardzo często jest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polskie górnictwo znowu mocno „na plus”! Państwowa JSW w pół roku osiągnęła 1,43 mld zł zysku na czysto!

PROJECT HUSSARD. W Polsce odbędzie się anty-dżihadystyczny obóz, szkolić będą m.in. byli członkowie GROM-u