Rosja decyduje o pomnikach w polskich miastach - PrawicowyInternet.pl
piątek, 29 maja, 2020

Rosja decyduje o pomnikach w polskich miastach

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej to wielki obelisk w samym centrum Szczecina. Wjeżdżając do centrum pierwsze co ukazuje się naszym oczom to wielki pomnik sowiecki, który od 1950 tkwi w tym miejscu i gloryfikuje Armię Czerwoną, do 1992 zwieńczony był pięcioramienną gwiazdą czerwoną. Polskie środowiska patriotyczne (od PiSu po Narodowców) protestują i postulują likwidację tego hańbiącego pomnika, ewentualnie przeniesienie go na Cmentarz Centralny.


pogon

Obecne władze Szczecina wystąpiły do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa z pytaniem do rosyjskiej rządu czy mogą ów kloc przenieść a bracia Rosjanie odmówili. Stwierdzono, że zgodnie z polsko-rosyjską umową z 1994 roku o grobach i miejscach pamięci ROPWiM przed wydaniem decyzji o usunięciu monumentów, musi nastąpić wydanie zgody przez stronę rosyjską.

I tutaj pojawia się moje pytanie? Gdzie my żyjemy!?
Środek miasta, w najbardziej reprezentacyjnej części Szczecina stoi pomnik zaborcy, pomnik ludzi, którzy wprowadzali na naszych ziemiach sowiecką, krwawą władzę a my zamiast w cholerę rozjechać go buldożerami powołujemy się na jakieś umowy mówiące o tym, że Rosjanie mogą decydować co ma w Polsce stać a co nie… Szczególnie śmieszne jest to, że powołujemy się na umowy z państwem, które wszelkimi umowami gardzi i ich nie przestrzega (jak chociażby w kwestii Krymu). Drogie władze Szczecina, proszę nie hańbcie mojego kochanego miasta!

Pomnik Armii Czerwonej Szczecin
Pomnik Armii Czerwonej Szczecin

Jednocześnie zapraszam do posłuchania: Piosenki o Szczecinie

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,187FaniLubię
17,880ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy