w ,

Rośnie zagrożenie ze strony Rosji! Systemy rakietowe S-400 Triumf w obwodzie kaliningradzkim

Załogi zestawów rakietowych nowej generacji S-400 zaczęły służbę „w ochronie granic powietrznych najbardziej na zachód wysuniętego regionu kraju” – głosi oświadczenie służb prasowych. Poinformowały one, że pierwsze pełnienie służby przez załogi S-400 poprzedziła uroczystość w pułku rakietowym zgrupowania obrony przeciwlotniczej.

S-400 Triumf (w kodzie NATO – SA-21 Growler) stanowi zmodyfikowaną wersję systemu S-300PMU (w kodzie NATO – SA-10C). Według źródeł rosyjskich S-400 jest w stanie niszczyć samoloty i pociski manewrujące na odległość do 400 kilometrów, a cele balistyczne o prędkości do 4,8 km/s – na dystansie do 60 kilometrów.

S-400 w porównaniu z pozostałymi systemami z rodziny S-300 ma znacznie większe możliwości. Według źródeł rosyjskich S-400 może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na sześć celów znajdujących się w odległości nawet 400 km. Zdaniem zachodnioeuropejskich ekspertów system S-400 i modele poprzedzające nie są zdolne do pokonania bariery narzuconej przez zjawisko horyzontu radiolokacyjnego

Zobaczcie jak działają te rakiety:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Skandaliczne słowa Boniego o Polakach! „Niemcy są trochę dalej mentalnie”

Piękne wystąpienie Orbana: „Bez Polaków Węgry nie byłyby dzisiaj wolnym krajem”