Rosyjskie korwety rakietowe na Bałtyku. Są w stanie dosięgnąć celów w całej Europie! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Rosyjskie korwety rakietowe na Bałtyku. Są w stanie dosięgnąć celów w całej Europie!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dwie korwety rakietowe rosyjskich sił zbrojnych są w drodze na wody Bałtyku – alarmują skandynawskie media. Okręty są wyposażone w rakiety dużego zasięgu typu Kalibr. Ich zasięg jest większy niż rakiet Iskander, które już znajdują się na terenie obwodu kaliningradzkiego.

Na początku października dwie korwety typu Bujan-M z Floty Czarnomorskiej miały stacjonować na Morzu Śródziemnym. Ich obecność była związana z walkami prowadzonymi w Syrii. Okręty jednak kontynuowały podróż. Były widziane koło Malty, Gibraltaru, a ostatnio na Morzu Północnym. We wtorek korwety minęły Duży Bełt w Danii. „Prawdopodobnym celem ich podróży są wody obwodu kaliningradzkiego” – pisze gazeta „Aftonbladet”.

– To pogarsza sytuację militarną na Północy – skomentował Tomas Ries ze szwedzkiej Akademii Wojskowej. Okręty są bowiem uzbrojone w rakiety dużego zasięgu typu Kalibr, których zasięg jest większy niż rakiet typu Iskander, już stacjonujących w Kaliningradzie.

Według portalu gp.se, rakiety mogą z obszaru Morza Bałtyckiego razić cele w całej Europie. Ich zasięg to 2,6 tys. kilometrów, a rakiety można uzbroić w pociski z głowicami nuklearnymi.

Zdaniem Riesa, działania Rosji można odczytywać jako ruch polityczny, a Władimir Putin liczy na ściągnięcie uwagi międzynarodowej. To także demonstracja siły. Jak ocenił, takie posunięcie Rosji nie jest zaskoczeniem.

Za: pch24.pl, źródło: rmf24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,242FaniLubię
17,853ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy