Mil.ru [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons Read more: http://www.pch24.pl/rosyjskie-korwety-rakietowe-na-baltyku--sa-w-stanie-dosiegnac-celow-w-calej-europie,46933,i.html#ixzz4OB590ieJ
w ,

Rosyjskie korwety rakietowe na Bałtyku. Są w stanie dosięgnąć celów w całej Europie!

Dwie korwety rakietowe rosyjskich sił zbrojnych są w drodze na wody Bałtyku – alarmują skandynawskie media. Okręty są wyposażone w rakiety dużego zasięgu typu Kalibr. Ich zasięg jest większy niż rakiet Iskander, które już znajdują się na terenie obwodu kaliningradzkiego.

Na początku października dwie korwety typu Bujan-M z Floty Czarnomorskiej miały stacjonować na Morzu Śródziemnym. Ich obecność była związana z walkami prowadzonymi w Syrii. Okręty jednak kontynuowały podróż. Były widziane koło Malty, Gibraltaru, a ostatnio na Morzu Północnym. We wtorek korwety minęły Duży Bełt w Danii. „Prawdopodobnym celem ich podróży są wody obwodu kaliningradzkiego” – pisze gazeta „Aftonbladet”.

– To pogarsza sytuację militarną na Północy – skomentował Tomas Ries ze szwedzkiej Akademii Wojskowej. Okręty są bowiem uzbrojone w rakiety dużego zasięgu typu Kalibr, których zasięg jest większy niż rakiet typu Iskander, już stacjonujących w Kaliningradzie.

Według portalu gp.se, rakiety mogą z obszaru Morza Bałtyckiego razić cele w całej Europie. Ich zasięg to 2,6 tys. kilometrów, a rakiety można uzbroić w pociski z głowicami nuklearnymi.

Zdaniem Riesa, działania Rosji można odczytywać jako ruch polityczny, a Władimir Putin liczy na ściągnięcie uwagi międzynarodowej. To także demonstracja siły. Jak ocenił, takie posunięcie Rosji nie jest zaskoczeniem.

Za: pch24.pl, źródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Włochy notują rekordowy napływ imigrantów. Możliwości przyjmowania są już wyczerpane!

Sławomir Nowak, a może Sławko Nowaczenko? Konstytucja Ukrainy stanowi jasno: „Obywatel Ukrainy nie może być wydalony lub wydany innemu państwu”